Rubriky:

Evropské ligy

Koller: Na tréninku jsme se s Tomášem v zimě nepotkali

22. ledna 2005 12:08 - PRAHA

Český fotbalista Jan Koller je natěšený na jarní část německé bundesligy a nepřipouští si, že by jeho Dortmund mohl ze soutěže sestoupit. V rozhovoru pro deník Právo český reprezentant dále hovořil o přípravě týmu, možném přestupu z Německa či případném návratu Pavla Nedvěda do národního týmu.

 

ČTK/AP

Skončilo přípravné období, v sobotu startuje bundesliga. Odrazilo se v krátké zimě nelichotivé postavení Borussie v tabulce?
Nemám pocit, že by ta letošní příprava byla jiná. Trvala vlastně tři týdny, což není moc a zaměřena byla hlavně na herní stránku, abychom se co nejrychleji rozehráli a hned od začátku sbírali tolik potřebné body. Byli jsme v Turecku, ale to také není nic nového.

Fotbalisté nemají zimní přípravu moc rádi. Našel jste na ni něco pozitivního?
Také ji beru jako nutné zlo. Navíc jsem přes týden promarodil, takže jsem ji neabsolvoval celou. Co bych snad bral jako pozitivní, že se doléčili někteří dlouhodobě zranění spoluhráči, jako třeba Metzelder. Měli bychom být na jaře silnější.

Zmínil jste svoje zranění, co vám bylo?
Ve svalu se mi udělala krevní sraženina, tahali mi to ven. Měl jsem pár dní klidu, pak jsem pomalu začal.

To kanonýr Ewerthon je na tom hůř...
Bude nám chybět tři měsíce. Sháníme narychlo útočníka, i proto přišel Polák Smolarek z Feyenoordu. Jinak se kádr nezměnil, nikdo neodešel.

V Česku se ale objevily informace, že na marodce je momentálně i Tomáš Rosický. Je to s ním vážné?
Má také svalové problémy, v sobotu nám s největší pravděpodobností bude chybět. My jsme se nějak na marodce prostřídali. Když si to vezmu zpátky, na tréninku jsme se s Tomášem v zimě nepotkali. Myslím tím, abychom trénovali oba najednou.

Opravdu si nepřipouštíte možnost sestupu?
Ani v nejmenším! Skutečně budeme silnější. Navíc přestávka nám prospěla i psychicky. Rád konstatuji, že v mužstvu je vcelku pohoda, jaká dlouho nebyla. Pochopitelně nejdůležitější budou výsledky. Věřím, že se brzy dostaneme z pásma sestupu, žádný jiný cíl si v tuto chvíli nedáváme a ani dát nemůžeme.

Začínáte ve Wolfsburgu, což nebude jednoduchý zápas...
Pro nás nejsou žádné zápasy jednoduché, ať je to doma nebo venku.

Dřív to ale neplatilo. To se soupeřů bojíte?
Vůbec ne! Bundesliga je prostě hodně vyrovnaná, první klidně může prohrát s posledním týmem tabulky. Lehké zápasy v bundeslize nejsou, to platí pro všechny týmy.

V zimě se mluvilo o možnosti vašeho i Rosického přestupu. Vidíte reálně odchod některého z vás?
Dortmund si teď nemůže dovolit rozprodávat mužstvo, i když je v nelehké finanční situaci. Prvořadá je záchrana. Uvidíme v létě, na jaře oba zůstáváme.

Na podzim jste s Tomášem Rosickým říkali, že si jezdíte odpočinout na reprezentační srazy. Bude to platit i na jaře?
Věřím, že ano, ale my jsme rozhodně nemysleli nějaký fyzický odpočinek. Šlo o psychický odpočinek, kdy jsme se dostali do kolektivu, v němž vládne pohoda a člověk v ní přichází na jiné, mnohem příjemnější myšlenky. Upřímně se těším už na únorový sraz před přípravným zápasem se Slovinskem a vyhlášení Fotbalisty roku.

Má na něj přijet i Pavel Nedvěd, který nevyloučil návrat do reprezentace. Přivítal byste jeho návrat?
Určitě a myslím si, že nejen já. Pavel je výjimečný fotbalista, tahoun mužstva. Určitě bude posilou, ať přijde kdykoliv. I když umíme vyhrávat i bez něho, s ním bude cesta na světový šampionát snazší, protože on je vždycky posilou. Bral bych i to, kdyby se vrátil třeba až na samotné mistrovství světa, ale čím dřív přijde, tím lépe.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy