Čech neinkasoval posedmé za sebou

BERLÍN

Fotbalisté Chelsea i nadále vládnou anglické lize, tentokrát jejich vítěznou sérii odnesl Portsmouth. Londýnský lídr tabulky vyhrál 3:0 a Petr Čech již posedmé za sebou neinkasoval. Chelsea má v čele tabulky náskok jedenácti bodů na druhý Manchester, jenž předstihl mistry z Arsenalu, které utkání 24. kola čeká v neděli.

V Anglii už sedm zápasů nemohou najít recept na Petra Čecha.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha o své jednoznačné výhře rozhodli již v prvním poločase, kdy se dvakrát trefila nejdražší letní posila Drogba. Jeden gól pak přidal Robben. Ještě předtím ale musel zasahovat Čech, když po přímém kopu Patrika Bergra nebezpečně pálil Taylor.

Reprezentační brankář si osmnáctou nulu v Premier League zasloužil také díky likvidaci trestného kopu O'Neilla po přestávce. Druhý ligový start za Chelsea musel oželet Jiří Jarošík, který tentokrát celé utkání sledoval jen z lavičky.

První titul po padesáti letech však nechtějí dát Chelsea zadarmo hráči Manchesteru United, kteří se již po rozpačitém začátku sezony propracovali na druhé místo tabulky. V utkání s Aston Villou napínali fanoušky na Old Traffordu až do 69. minuty, pak dva slepené góly zaznamenali Saha a Scholes a zajistili svému týmu vítězství 3:1.

Nové útočné duo Fernando Morientes - Milan Baroš se neprosadilo ani ve druhém zápase za sebou a fotbalisté Liverpoolu prohráli v Southamptonu 0:2. O vítězství domácích rozhodli již v prvním poločase Prutton a Crouch.

Nevídané věci se děly na stadionu Norwiche, kde v duelu s Middlesbrough padlo celkem osm branek. Ještě v 78. minutě to po druhém Hasselbainkově gólu v utkání vypadalo, že si hosté odvezou jasné vítězství 4:1, domácí se však dokázali vrátit do zápasu. Nejprve snížil Ashton, na konci normální hrací doby hlavičkoval přesně McKenzie a stíhací jízdu dokončil jako správný kapitán v nastaveném čase Drury.

Poslední dnešní utkání West Bromwich - Manchester City mělo výkop v 18:15, v neděli jsou na programu zbývající dva duely.

Anglická liga - 24. kolo:
Southampton - Liverpool 2:0 (5. Prutton, 22. Crouch), Birmingham - Fulham 1:2 (51. vlastní Volz - 78. Andy Cole z pen., 83. Diop), Chelsea - Portsmouth 3:0 (15. a 39. Drogba, 21. Robben), Crystal Palace - Tottenham 3:0 (66. Leigertwood, 70. Granville, 77. Johnson z pen.), Everton - Charlton 0:1 (45. Holland), Manchester United - Aston Villa 3:1 (8. Ronaldo, 69. Saha, 70. Scholes - 53. Barry), Norwich - Middlesbrough 4:4 (18. Francis, 80. Ashton, 90. McKenzie, 90.+1 Drury - 34. a 78. Hasselbaink, 49. a 55. Queudrue).

Český útočník Jan Koller a nová posila Ebi Smolarek zajistili fotbalistům Dortmundu vítězství 2:1 v úvodním utkání jarní části německé ligy na hřišti Wolfsburgu. Borussia se po výhře bodově dotáhla na třináctý Norimberk. Fotbalisté Dortmundu se museli obejít bez českého špílmachra Tomáše Rosického, kterého k zápasu nepustilo svalové zranění.

Po bezbrankovém úvodním poločase přišel na trávník Polák Smolarek, jenž je v Borussii na hostování z Rotterdamu, a hned po devíti minutách mohl slavit první gól. O pět minut později po Rickenově pasu ho napodobil Koller, jenž vstřelil sedmou branku sezony a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Na zisku tří bodů pro svěřence Berta van Marwijka už nic nezměnilo ani Quirogovo snížení.

Ve šlágru kola porazilo Schalke 2:1 úřadující mistry z Brém a opět se dotáhlo na vedoucí Bayern. Rozhodující trefu zaznamenal v 67. minutě Ailton, jenž byl strůjcem loňské triumfální jízdy Werderu k titulu.

Od sestupového pásma se mírně vzdálili hráči Mönchengladbachu, kteří porazili 1:0 Bielefeld. Jediný gól týmu, za nějž odehráli celé utkání Milan Fukal s Václavem Svěrkošem a poslední minuty také Ivo Ulich, vstřelila jedna ze zimních posil Australan Moore.

Třetí příčku si pojistil Stuttgart díky těsnému vítězství 3:2 na hřišti mohučského nováčka soutěže. Zbylá dvě utkání 18. kola se hrají v neděli.

Německá liga - 18. kolo:
Rostock - Freiburg 0:0, Mohuč - Stuttgart 2:3 (13. Gerber, 90.+2 Teinert - 51. vlastní Wache, 54. Hleb, 66. Cacau), Mönchengladbach - Bielefeld 1:0 (53. Moore), Norimberk - Kaiserslautern 1:3 (66. S. Müller - 51. Lembi, 60. Blank, 83. Grammozis), Schalke - Brémy 2:1 (47. Asamoah, 67. Ailton - 51. Ismael), Wolfsburg - Dortmund 1:2 (82. Quiroga - 54. Smolarek, 60. Koller).