Porto Tolle

Blesková akce matky přírody výrazně promluvila do výsledku finálového zápasu play off páté nejvyšší italské soutěže. V duelu mezi fotbalisty týmů Delta Porto Tolle a Ischia padl neuvěřitelný gól, na který všichni aktéři včetně přihlížejících diváků hned tak nezapomenou. Domácí brankář Del Bino odkopl z pokutového území míč do pole, ten však zásluhou silného větru skončil k překvapení všech v jeho síti.

Nevídaný vlastní gól brankáře Del Bina.

Běžela 31. minuta, když se obránce Delty dostal do potíží a přihrál balón svému brankáři, který ho před dobíhajícím soupeřem razantně odkopl ven z vápna. To se mu sice podařilo, jenže míč zastavil ve vzduchu obrovský poryv větru, který ho otočil zpět k bráně Porto Tolle. Marná pak byla snaha hráčů Delty v čele s gólmanem Del Binem, kteří se mu ze všech sil snažili zabránit v cestě do sítě.

Ischia touto kuriózní trefou zvýšila vedení v utkání na 2:0 a tento gól byl nakonec i vítězný. Porto Tolle totiž dokázalo po změně stran už pouze snížit, když v 54. minutě skóroval Garbini.