Koller dal gól, stačilo to jen na remízu

BERLÍN

Borussie Dortmund i po 19. kole německé nejvyšší fotbalové soutěže zůstává na 15. místě. Český útočník vstřelil v sobotním domácím zápase proti Mönchengladbachu branku už v 29. minutě, ale hosté o dvacet minut srovnali. Domácí už nedokázali strhnout vedení na svou stranu.

První šanci zápasu dvou týmů ze spodní části tabulky měl hostující Václav Svěrkoš, uspěl ale až na druhé straně Koller. Český dlouhán se trefil typicky hlavou po trestném kopu Dédého. Brazilský hráč po přestávce svou chybou umožnil Mönchengladbachu vyrovnat. Dortmund tak doma ztratil důležité dva body. V jeho dresu opět chyběl kvůli svalovému zranění režisér hry Tomáš Rosický, za hosty nastoupil z české kolonie vedl Svěrkoše už jen Milan Fukal.

Další český útočník Jiří Štajner z Hannoveru sice neskóroval, ale přihrál na jediný gól zápasu v Bielefeldu. Stendel si po jeho centru poradil s obráncem Petrem Gabrielem a z pěti metrů zavěsil. Hannover se výhrou posunul z osmé na pátou pozici.

Leverkusen, který v sobotu rozstřílel Bochum 4:0 se posunul se z šesté na čtvrtou příčku a má o bod více než Hannover. Čtyři branky dali také fotbalisté Norimberku, kteří si odvezli cennou výhru ze stadionu třetího Stuttgartu. Třetí gól dal slovenský útočník Marek Mintál, jenž se 14 zásahy vede suverénně tabulku bundesligových střelců.

Kolo se dohrává v neděli zápasy: Hertha Berlín - Bayern Mnichov a Brémy - Rostock.

Výsledky 19. kola:
Hamburk - Mohuč 2:1 (31. Barbarez, 80. Lauth - 40. Auer), Bielefeld - Hannover 0:1 (30. Stendel), Leverkusen - Bochum 4:0 (28. Krzynowek, 31. Voronin, 70. Ponte, 78. Freier), Dortmund - Mönchengladbach 1:1 (29. Koller - 49. Kluge), Freiburg - Wolfsburg 1:0 (57. Bajramovič), Stuttgart - Norimberk 2:4 (52. Meira, 71. Szabics - 11. a 85. Schroth, 6. Müller, 83. Mintál), Kaiserslautern - Schalke 2:0 (56. Amanatidis, 74. Blank z pen.).
TABULKA

Livorno podlehlo v italské fotbalové lize Chievu

Jediný gól Simona Tiribocchiho rozhodl o vítězství fotbalistů Chieva nad Livornem. Klub z Verony se ujal vedení po půlhodině hry a hosté, v jejichž týmu ještě nenastoupila posila z ostravského Baníku Mario Lička, už nedokázali odpovědět.

Výsledek 21. kola:
Chievo Verona - Livorno 1:0 (31. Tiribocchi).

Španělsko

Téměř padesát minut trvalo fotbalistům Barcelony, než pokořili obranu Sevilly v 21. ligovém kole. Branka Kamerunce Samuela Eto'a je pak ale nasměrovala k vítězství, zvlášť poté, co si o šest minut později dal Baptista vlastní gól. Desetiminutovou smršť završil Ronaldinho a čtvrt hodiny před koncem uzavřel skóre Giuly. Barca aktuálně vede ligu před Realem Madrid o 13 bodů.

Atlético Madrid porazilo na svém hřišti Albacete 3:1 a před nedělními zápasy se posunulo do horní poloviny tabulky. Domácí tým sice od jedenácté minuty prohrával, ale ještě do přestávky stihl sestupem ohroženému soupeři nastřílet tři branky.

Výsledky - 21. kolo:
Atlético Madrid - Albacete 3:1 (20. Torres, 29. Ibagaza, 45. Ibaňez - 11. Franciso), FC Sevilla - Barcelona 0:4 (49. Eto'o, 55. vlastní Baptista, 59. Ronaldinho, 73. Giuly).