Juventus zvyšuje náskok na AC Milán

Milánské AC už na Juventus Turín ztrácí osm bodů. Další bodovou ztrátu nabrali fotbalisté z Milána v neděli po domácí prohře s Boloní 0:1. Naopak Juventus si pro všechny tři body dojel do Bergama.

Hráči Juventusu vyhráli na hřišti soupeře 2:1, přičemž se postarali o všechny tři branky. Vlastní branka Thurama však domácím fandům příliš radost neudělala, protože padla až v nastavení a na vyrovnání nezbyl čas. V sestavě Juventusu chyběl zraněný Pavel Nedvěd.

Hrdinou zápasu v Milánu se stal útočník Locatelli, který vstřelil ve 26. minutě jediný gól. Hosté pak bojovali, dostali celkem pět žlutých karet, ale cenné vítězství udrželi.

Kromě tří bodů ztratili domácí i útočníka a držitele Zlatého míče Ševčenka, který si zranil kotník na konci první půle.

Své příznivce naopak potěšili fotbalisté AS Řím, kteří otočili zápas s Messinou. Hosté vedli na Olympijském stadionu už 2:0, ale v 56. minutě zavelel k obratu kapitán AS Totti. Vzápětí vyrovnal Cassano a osm minut před koncem dal vítězný gól Mancini. Římané tak udrželi šesté místo a dál bojují o Ligu mistrů.

Debut na lavičce Fiorentiny se nevydařil Dinu Zoffovi. Legendární brankář musel strávit porážku 0:1 v Cagliari, o které rozhodl už v 11. minutě Esposito. Nový trenér florentského mužstva postrádal Tomáše Ujfalušiho, který je po operaci kolena.

Udine s Markem Jankulovským v sobotu překvapivě prohrálo na stadionu Parmy, bojující o záchranu v nejvyšší soutěži, a již potřetí za sebou vůbec nebodovalo. Jediný gól vstřelil v prvním poločase útočník Gilardino.

Výsledky 21. kola:
AC Milán - Boloňa 0:1 (26. Locatelli), Cagliari - Fiorentina 1:0 (11. Esposito), Bergamo - Juventus 1:2 (90.+1 vlastní Thuram - 23. Olivera, 80. Del Piero z pen.), Reggina - Lazio 2:1 (71. Bonazzoli, 90.+3 De Rosa - 10. Cesar), Brescia - Lecce 0:1 (15. Konan), AS Řím - Messina 3:2 (56. Totti, 60. Cassano, 81. Mancini - 12. Zampagna, 32. Parisi), Sampdoria - Siena 1:1 (79. Rossini - 65. Vergassola), Parma - Udine 1:0 (34. Gilardino), Chievo Verona - Livorno 1:0 (31. Tiribocchi), Palermo - Inter Milán 0:2 (5. a 58. Vieri).
TABULKA

Villareal deklasoval San Sebastian a je šestý v lize

Fotbalisté Villarealu nastříleli ve španělské lize ve druhém poločase čtyři góly v San Sebastianu a zároveň se radovali z nezdarů svých konkurentů v boji o účast v Lize mistrů. Už v sobotu totiž utrpěl debakl od Barcelony FC Sevilla a dnes se navzájem o body připravily remízou 2:2 barcelonský Espaňol a sevillský Betis, před který se nyní Villareal vklínil na šesté místo. Bodový zisk této čtveřice týmů se liší o jediný bod.

Výsledky - 21. kolo:
Espaňol - Betis Sevilla 2:2 (28. De La Peňa, 81. Tamudo z pen. - 50. Assuncao, 87. Fernando), Santander - Levante 2:2 (44. Guerrero, 75. z pen. Aganzo - 53. Nacho, 60. Juanma), San Sebastian - Villarreal 0:4 (57. a 82. Forlán, 77. Riquelme, 90.+2 Mari), Zaragoza - Málaga 1:0 (16. Cani), Mallorca - Getafe 3:1 (10. z pen. a 52. Garcia, 37. Arango - 25. Yordi), Pamplona - La Coruňa 1:1 (65. vlastní Amo - 86. Sergio).
TABULKA

Fotbalisté Nantes vyhráli v lize v Istres

Poslední tým francouzské fotbalové ligy Istres prohrál doma s Nantes 0:1. Zápas rozhodl gól, který dal sedm minut před koncem záložník Bocindji Ca.

Výsledek 24. kola:
Istres - Nantes 0:1 (83. Ca). Monako - Paris S.G. 2:0
TABULKA

Bayern s Hertou jen remizoval

Fotbalisté Bayernu Mnichov v Berlíně pouze remizovali s místní Herthou 0:0 a nedokázali tak využít sobotních porážek Schalke a Stuttgartu V čele německé ligy tak má jen bodový náskok.

Obhájci titulu z Werderu Brémy se naopak po druhém jarním kole posunuli na pátou příčku. K vítězství 3:2 nad posledním Rostockem přispěl dvěma góly Chorvat Ivan Klasnič.

Výsledky - 19. kolo:
Hertha Berlín - Bayern Mnichov 0:0, Brémy - Rostock 3:2 (5. a 62. Klasnič, 31. Klose - 45. D. Rasmussen, 64. T. Rasmussen).