Čech v dresu Chelsea má 20. nulu

LONDÝN

Fotbalisté Chelsea po osmi výhrách za sebou ztratili v anglické lize body. Vítěznou sérii přerušil vedoucímu týmu soutěže Manchester City, jediný klub, který jej v sezoně porazil. Z bezgólové remízy mohl mít alespoň trochu dobrý pocit brankář Chelsea Petr Čech, jenž neinkasoval podvacáté v ročníku.

Londýnskému velkoklubu se ale mírně zkomplikovala cesta za mistrovským titulem po padesáti letech. Jejich náskok před druhým manchesterským klubem United je po 26. kole devět bodů.

Čech opět pozměnil rekordní tabulky anglické Premier League. Neinkasoval již 871 minut a v příštím zápase může překonat své osobní maximum z české ligy - v dresu Sparty vydržel bez gólu 904 minut. Navíc díky němu Chelsea stanovila nový rekord týmové neprůstřelnosti - před sedmi lety brankáři Arsenalu David Seaman a Alex Manninger vydrželi bez gólu 823 minut.

Trenér José Mourinho vyřešil absenci zraněných Drogby a Robbena nasazením Jiřího Jarošíka, jenž hrál v lize za Chelsea poprvé od úvodních minut. Český záložník měl největší šanci v 35. minutě, jeho hlavičkový pokus ze značky pokutového kopu David James vytlačil nad břevno.

O chvíli později měl velkou šanci hostující Robbie Fowler, jehož hlavičku vedle pravé tyče Čech pouze sledoval očima. Fowler se dostal do vážného kontaktu s brankářem Chelsea ještě ve druhém poločase, když po srážce s ním Čech krvácel z úst. V utkání však po krátkém ošetření mohl pokračovat. To už nebyl na trávníku Jarošík, krátce předtím ho vystřídal Tiago.

Hosty z Manchesteru v klíčových okamžicích podržel brankář James. Na anglickém reprezentačním gólmanovi si vylámal zuby především Frank Lampard, jehož trestný kop čtvrthodiny před koncem a volej v nastaveném čase James zázračně zlikvidoval.

Výsledky - 26. kolo:
Southampton - Everton 2:2 (36. Crouch, 55. H. Camara - 4. Beattie, 90.+1 Bent), Chelsea - Manchester City 0:0.