Kollerova střelecká série nekončí, rozhodl o výhře Dortmundu

Střelecká série Jana Kollera z Dortmundu se nezastavila ani v sobotním utkání německé fotbalové ligy proti Bochumi. Český reprezentant se trefil už ve čtvrtém utkání za sebou a svým padesátým gólem v bundeslize zajistil Borussii v 21. kole vítězství 1:0.

Janu Kollerovi střelecká forma z reprezentace vydržela - archivní foto.

Utkání, jemuž předcházely protesty domácích fanoušků kvůli finanční politice klubu, se hrálo v těžkém bahnu za takřka neregulérních podmínek. Koller zaznamenal svou desátou trefu v sezóně v 21. minutě. Jeho hlavičkový pokus po centru Kringeho ještě dokázal bochumský gólman zlikvidovat, na dorážku pravačkou ale už neměl nárok.

Včetně reprezentačního duelu ve Slovinsku, v němž vstřelil rekordní 34. branku v národním týmu, skóroval Koller již v pátém utkání za sebou. Bochumští postavili na Vestfálském stadionu dokonce útočné trio včetně Vratislava Lokvence a Filipa Trojana, gólu se však nedočkali. Zůstali tak s 16 body na šestnáctém místě, jedenáctý Dortmund, v jehož sestavě stále chybí zraněný Tomáš Rosický, má o dvanáct více.

Fotbalisté Schalke se díky jednoznačné výhře 3:0 nad Wolfsburgem bodově dotáhli na vedoucí Bayern. Mnichovský velkoklub však může svůj náskok zvýšit, pokud v neděli uspěje v Bielefeldu.

Druhý poločas mezi Kaiserslauternem a Hansou Rostock začal s desetiminutovým zpožděním, protože silný vítr strhl kusy střechy, které přistály na trávníku a také zranily jednoho z pořadatelů. Rozhodčí poté poslal hráče do kabiny, než se situace uklidní. Domácí nakonec vyhráli 2:1.

Slovenský útočník Marek Mintál si sice patnáctým gólem upevnil vedoucí pozici mezi bundesligovými kanonýry, jeho Norimberku to však k zisku bodů v Berlíně nestačilo. O výhře Herthy 2:1 rozhodl v poslední minutě Polák Wichniarek.

Výsledky - 21. kolo:
Dortmund - Bochum 1:0 (21. Koller), Freiburg - Hannover 0:0, Brémy - Mönchengladbach 2:0 (29. Hunt, 88. Zidan), Schalke - Wolfsburg 3:0 (13. Asamoah, 35. Sand, 85. Hanke), Kaiserslautern - Rostock 2:1 (5. Seitz, 51. Zandi - 83. Prica), Hamburk - Stuttgart 2:1 (17. Barbarez, 54. Van Buyten - 15. Szabics), Hertha Berlín - Norimberk 2:1 (30. Kovač z pen., 90. Wichniarek - 79. Mintál).