Evropské ligy

Paris St. Germain - Girondins Bordeaux 2:1

Plašil Superpohár nezískal, z trofeje se raduje PSG

3. srpna 2013 22:57 - Paříž

Český reprezentační záložník Jaroslav Plašil nedosáhl s fotbalisty Girondins Bordeaux na francouzský Superpohár. Sedmý tým minulého ligového ročníku a vítěz poháru v souboji o trofej podlehl mistrovi ligy Paris St. Germain 1:2. Rozhodující branku zápasu vstřelil ve čtvrté minutě nastavení Brazilec Alex. Krátce předtím vystřídal Plašila na hřišti Jussie.

Jan Handrejch, Právo

Utkání, které se pravidelně od roku 2009 neodehrává ve Francii, se tentokrát uskutečnilo v hlavním městě afrického Gabonu Liberville. Bordeaux mělo zápas lépe rozehraný, protože v 38. minutě ho poslala do vedení hlavička Senegalce Saiveta, který zužitkoval centr Maurice-Belaye. PSG však dokázal výsledek otočit v posledních třinácti minutách díky trefám Ongendy a Alexe.

Hráči PSG ukořistili Superpohár potřetí v čtyřiašedesátileté historii soutěže a jsou v tomto ohledu spolu s Nantes pátým nejúspěšnějším klubem ve Francii. Naposledy se z výhry radovali v roce 1998.