Rubriky:

Evropské ligy

V Machačkale budou mít nového trenéra a menší rozpočet

7. srpna 2013 14:21 - Moskva

V bohatém ruském fotbalovém celku Anži Machačkala dochází k velkým změnám. První je příchod staronového trenéra Gadžiho Gadžijeva, následovat bude seškrtání rozpočtu a prodej největších hvězd týmu v čele se Samuelem Eto'em.

 

www.fc-anji.ru

V roli trenéra skončí Nizozemec René Meulensteen, jenž tak nevydržel v klubu ani o měsíc déle než jeho předchůdce Guus Hiddink. Uznávaný expert dovedl Anži v minulé sezóně ke třetímu místu v lize, nicméně koncem července překvapivě odešel. Nahradil ho jeho dosavadní asistent Meulensteen a nyní končí i on.

Po dvou letech se tak na lavičku Machačkaly vrací Gadžijev, jenž bude mít za úkol zvrátit nepovedený vstup do sezóny. V dosavadních čtyřech ligových zápasech získal účastník Evropské ligy jen dva body.

Novým trenérem však změny v týmu nekončí. Jak potvrdil předseda klubu Konstantin Remčukov, dojde k výraznému seškrtání rozpočtu. Ze 180 miliónů dolarů, s nimiž mužstvo z Dagestánu údajně operovalo v roce 2012, by se mělo stát 50 až 70 miliónů.

Změnit by se tak měla i strategie klubu. Místo drahých hvězd, které do neklidného regiónu lákaly milióny dolarů od majitele Sulejmana Kerimova, by nyní měli dostávat příležitost spíš domácí hráči. Důvodem pro snížení rozpočtu jsou podle ruského tisku právě Kerimovovy finanční problémy.

Vzhledem k aktuální situaci je tak téměř jisté, že Anži do konce přestupního období opustí například hvězdný Kamerunec Eto'o. Bývalý hráč Barcelony a Interu Milán údajně v Machačkale vydělává 20 miliónů eur ročně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy