Maribor rozstřílel Celje a ve slovinské lize je bez ztráty bodu

Maribor

Fotbalisté NK Maribor jsou ve slovinské lize i nadále stoprocentně úspěšní. Soupeř Plzně ve čtvrtém předkole Ligy mistrů rozstřílel v pátém kole domácí soutěže doma Celje 5:1.

Maribor měl skvělý vstup do zápasu, když mu v páté a šesté minutě zajistil dvoubrankový náskok kapitán Marcos Tavares. Ještě do přestávky přidal gól i jeho zástupce Aleš Mertelj a na 4:0 tři minuty po pauze navýšil Damjan Bohar.

Pátý tým minulého ročníku slovinské ligy NK Celje zaznamenal čestný úspěch zásluhou Dragana Čadikovského, ale poslední se trefil francouzský útočník Jean-Philippe Mendy a stanovil konečný výsledek 5:1. Maribor, který se v Plzni přestaví v úvodním duelu 4. předkola v úterý, má po pěti ligových duelech skóre 19:3.

Trenér Mariboru Ante Čačič nasadil sestavu: Handanovič - Milec, Rajčevič (66. Filipovič), Potokar, Viler - Cvijanovič, Mertelj, Bohar (59. Fajič), Črnic (59. Mejač) - Mendy, Tavares.