Rubriky:

Evropské ligy

Borkova premiéra v Turecku: gól Fenerbahce a atmosféra jako na MS

19. srpna 2013 10:32 - Konya

Fotbalista Tomáš Borek prožil snovou premiéru v turecké lize. Za nováčka Konyaspor hned v úvodním kole skóroval a pomohl k obratu nad favorizovaným Fenerbahce. Po cenné výhře 3:2 si sedmadvacetiletý záložník užíval nevídanou atmosféru na domácím stadiónu, která mu připomínala vyhrané mistrovství světa.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Těžko jsem si mohl přát něco víc. Ještě teď tomu skoro nemůžu uvěřit a hrozně si to užívám. Dát gól hned v prvním zápase, to je paráda. V přípravě jsem se nemohl trefit, až si mě manažer Chovanec v legraci dobíral. Říkal jsem mu, že si góly schovávám na ligu... To jsem netušil, že se to povede hned takhle," řekl pro web svého agenta Ondreje Chovance Borek, který do Konyasporu přestoupil v létě z pražské Dukly.

Istanbulské Fenerbahce bez dalšího Čecha Michala Kadlece přitom v Konye vedlo po půlhodině už 2:0 a vše napovídalo o jeho hladké výhře. "Oni hráli první půli výborně, skoro nám nepůjčili balón a vedli zaslouženě. Náš trenér o pauze vystřídal dva hráče a od nějaké 60. minuty jsme Fenerbahce přehrávali," připomněl plzeňský odchovanec.

Obrat odstartoval svou brankou v 76. minutě. "Nejdřív jsme ještě nedali penaltu, ale pak jsem dokázal dát první gól, když ke mně na pravé straně propadl míč a prostřelil jsem to. Tenhle gól nás hodně nabudil. Za dvě minuty jsme dali další a těsně před koncem i vítězný. Přišlo mi, že hráči Fenerbahce nevěděli, co se s nimi děje," doplnil Borek, jenž si užívá první zahraniční angažmá.

Borek: Atmosféra? To je zážitek

Neuvěřitelným zážitkem pro něj byli turečtí fanoušci. "Nikdy jsem nic takového nezažil. Po celý zápas byla neskutečná atmosféra. Už dvě hodiny před začátkem zápasu byla spousta lidí v hledišti, při rozcvičování vyvolávali jména všech hráčů. Byl jsem překvapen, že i moje, když jsem tu nový. Když vás vyvolají, musíte se sebrat a běžet k tomu kotli lidi pozdravit. Nádhera," liboval si bývalý hráč Bohemians 1905, Příbrami či Brna.

Vítězné oslavy prý odpovídaly triumfu na světovém šampionátu. "Po zápase jsem si připadal, jako bychom vyhráli mistrovství světa. Stadión vybuchl nadšením, museli jsme ho několikrát obíhat. Tleskali nám i fanoušci v sektoru Fenerbahce, což mě hodně překvapilo. Asi patnáct minut po zápase jsme byli pořád na hřišti. Tohle si budu pamatovat do konce života," konstatoval Borek.

"Lidi na nás čekali, i když jsme odjížděli autobusem ze stadiónu do tréninkového centra. Skoro jsme nemohli odjet, nechtěli nás z radosti pustit. Troubili, skákali po autech, byli v euforii. My jsme Fenerbahce naposledy porazili v roce 2005, takže si to fanoušci užívali," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy