Rubriky:

Evropské ligy

Útočník Austrie Vídeň Jun: Chtěl bych si zase zahrát Ligu mistrů

26. srpna 2013 08:52 - Vídeň

Útočník Tomáš Jun (30) prožívá krásné léto. Austria Vídeň sice nevykročila za obhajobou rakouského titulu zrovna nejlépe, ale už jen krůček jí zbývá k postupu do základní skupiny Ligy mistrů. V Záhřebu vyhrála první duel play off 2:0 a odveta může přinést klubu historický úspěch.

 

Darko Bandic, ČTK/AP

Jak jste si užíval vítězství v Záhřebu?

Je to krásný výsledek, ale pořád jen první krok. V odvetě to musíme potvrdit, pak bude čas trošičku slavit. Teď nebyl čas ani důvod. Ze Záhřebu jsme jeli rovnou do Wolfsbergu, kde jsme hráli v sobotu další ligové utkání. Bylo to vlastně při cestě. Lepší než letět do Vídně a pak zase zpátky na jih.

Vy jste se v Záhřebu podílel na obou gólech...

Na první jsem přihrával Leovacovi, před druhým jsem pustil míč Stankovičovi, který ho uklidil do sítě.

Ligu mistrů jste okusil už v dresu Sparty. Vzpomenete si ještě?

Samozřejmě a moc rád. Jenže už to bude skoro deset let... Byly to tenkrát nádherné zápasy, třeba s Laziem, přes které jsme postoupili gólem z poslední minuty. Těch bitev bylo hodně, napadají mě i ty s Lyonem nebo AC Milán, kterým jsem dal gól. Krásné vzpomínky, rád bych je oživil...

Austria v květnu slavila rakouský titul, ale vstup do nového ligového ročníku nemáte nejlepší...

Bohužel. Remizovali jsme doma s Riedem a na Rapidu, nejvíc mě ale mrzí debakl 1:5, který nám uštědřil Salcburk. To bude znovu favorit na titul a náš nejtěžší soupeř. Dostali jsme se pod tlak a do palby kritiky. Snad jsme se po pětigólovém přídělu Wiener Neustadtu a čtyřce Wolfsbergu vrátili zpátky na vítěznou vlnu.

Vy jste zatím přispěl dvěma góly.

Jeden jsem dal Riedu a jeden Wiener Neustadtu. Na začátek to není úplně špatné. Zahodil jsem ale i pár dalších šancí, na druhou stranu jsem si připsal nějaké asistence.

Změnila se vaše pozice po příchodu trenéra Bjelici?

Nezměnila, hraju pravidelně, i když kouč samozřejmě využívá kvůli nabitému programu víc hráčů.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy