Flachi udržel Sampdorii ve hře o Ligu mistrů

ŘÍM/MADRID/PAŘÍŽ

Fotbalisté Sampdorie Janov porazili v nedělním utkání italské ligy Regginu 3:2, když všechny branky domácích vstřelil Flachi. Sampdoria se tak bodově dotáhla na čtvrté Udine a oživila naději na účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Myšlenek na elitní soutěž se ještě nevzdal ani AS Řím, který porazil Livorno 3:0. Už svůj devatenáctý ligový gól vstřelil Montella.

Svěřenci trenéra Zemana z Lecce začali v Palermu výborně a Konan z Pobřeží slonoviny už v šesté minutě vstřelil gól. Pak hosté přežili penaltu, ale dva Santanovy góly těsně před přestávkou výsledek otočily. Konan ještě vyrovnal, ale hosté nakonec prohráli 2:3.

Vzácná vítězství slavily týmy ze dna tabulky. Poslední Atalanta Bergamo zdolala 2:0 Boloňu, která předtím v devíti kolech po sobě neprohrála. A předposlední Siena po šesti remízách konečně zvítězila, přestože hrála proti Fiorentině skoro hodinu v deseti. Diváky rozjásal norský dlouhán Tore Andre Flo.

I fotbalisté se dnes připojili k demonstracím za propuštění novinářky Giuliany Sgrenové, kterou v Iráku drží únosci. Hráči vybíhali na plochu v tričkách s nápisem, žádajícím její osvobození, a teprve na hřišti si oblékali klubové dresy.

Itálie - 25. kolo:
AS Řím - Livorno 3:0 (8. Montella, 70. Perrotta, 86. Totti), Bergamo - Boloňa 2:0 (24. Marcolini, 61. Makinwa), Chievo - Lazio 0:1 (76. Rocchi), Palermo - Lecce 3:2 (42. a 45. Santana, 76. Toni - 6. a 67. Konan), Parma - Brescia 2:1 (23. Gilardino z pen., 49. Morfeo - 51. Di Biagio z pen.), Sampdoria - Reggina 3:2 (8., 45. a 70. z pen. Flachi - 49. Colucci, 88. Tedesco), Siena - Fiorentina 1:0 (6. T. A. Flo).
Tabulku italské ligy najdete ZDE

Fotbalisté FC Sevilla propásli šanci přiblížit se ve španělské lize druhému Realu Madrid. V sobotním večerním utkání na hřišti San Sebastianu prohráli 0:1. Rozhodl o tom dvě minuty před koncem srbský útočník Darko Kovačevič. Jeho partner z útoku Turek Nihat si však vážně poranil koleno a sezóna pro něj skončila.

Na třetím místě tak vystřídal Sevillu její městský rival Betis, který v neděli porazil La Coruňu 2:0. Obě branky vstřelil Brazilec Assuncao. Pořadím v čele ještě může zamíchat obhájce titulu z Valencie, který hraje od 19:00 v Santanderu.

Španělsko - 24. kolo:
San Sebastian - FC Sevilla 1:0 (88. Kovačevič), Albacete - Numancia 1:2 (38. González - 49. Merino z pen., 85. Miguel), Getafe - Pamplona 0:0, Levante - Zaragoza 0:0, Malaga - Espaňol Barcelona 3:2 (4. Rodriguez, 16. Angel, 53. Juanito - 71. Dani, 84. vlastní Sanz), Betis Sevilla - La Coruňa 2:0 (38. a 57. Assuncao), Santander - Valencie 1:0 (51. Regueiro).
Tabulku španělské ligy najdete ZDE

Fotbalisté Olympique Lille nedokázali zmenšit náskok Lyonu v čele francouzské tabulky a stejně jako obhájce titulu si ve 26. kole připsali jen bod. Přitom zápas v Metách pro ně začal dobře a už v sedmé minutě jim Slovinec Ačimovič zajistil vedení. Jenže Obraniak vyrovnal a hosté museli přenechat druhé místo v tabulce Olympique Marseille.

Ten jako jediný z elitní pětice v tomto kole vyhrál, v sobotu si přivezl tři body z Bastie díky Pedrettiho nádherné střele z dálky. Auxerre překvapivě prohrálo na hřišti posledního Istres. Po Babayokově penaltě se ligový nováček radoval z výhry teprve potřetí od postupu do nejvyšší soutěže.

Francie - 26. kolo:
Istres - Auxerre 1:0 (26. Bakayoko z pen.), Mety - Lille 1:1 (49. Obraniak - 7. Ačimovič), St. Etienne - Sochaux 1:0 (59. Feindouno z pen.).