Kollerův gól pomohl Dortmundu k výhře nad Mohučí

Fotbalisté Dortmundu se oklepali po debaklu 0:5 od Bayernu z minulého týdne a v 23. kole německé ligy porazili 3:0 nováčka z Mohuče. Svým jedenáctým gólem v sezóně přispěl k sobotnímu vítězství útočník Jan Koller, jenž si v šesti jarních zápasech připsal už pátou trefu.

Kollerův brankový účet mohl být ještě vyšší, dvakrát ho v dobré šanci zastavil reflexivními zákroky mohučský gólman Wache, při pokusu českého reprezentanta ve 24. minutě se zase otřáslo břevno. V dresu Borussie se poprvé po zranění představil od začátku utkání Tomáš Rosický.

Tabulku po 23. kole povede stále Bayern Mnichov, jenž vyhrál 1:0 ve Freiburgu. Jediný gól utkání vstřelil sedm minut po přestávce Sebastian Deisler, jenž se stejně jako Rosický objevil poprvé v jarní části bundesligy v základní sestavě.

Na Bayern se může bodově dotáhnout Schalke, pokud uspěje v nedělní dohrávce, tým z Gelsenkirchenu má však výrazně horší skóre.

Ve hře o obhajobu titulu je stále Werder Brémy, jenž na Bayern ztrácí čtyři body. Úřadující mistři si dnes pohráli s Bochumí, kterou doma porazili 4:0. Mužstvu Vratislava Lokvence a Filipa Trojana tak stále patří šestnáctá sestupová příčka.

V duelu Bielefeldu s Norimberkem se utkali také dva nejlepší kanonýři soutěže Delron Buckley a Marek Mintál. Oba se jednou trefili, spokojenější však byl útočník z Jižní Afriky, neboť Arminia zvítězila 3:1. Slovák Mintál stále vládne tabulce střelců, zaznamenal již osmnáct gólů, Buckley o čtyři méně.

NĚMECKO - 23. kolo
Bielefeld - Norimberk 3:1 (6. Buckley, 19. Owomoyela, 72. Pinto - 31. Mintál), Dortmund - Mohuč 3:0 (28. Smolarek, 54. Koller, 74. Ricken), Freiburg - Bayern 0:1 (52. Deisler), Rostock - Mönchengladbach 0:0, Hertha Berlín - Hamburk 4:1 (16. a 81. Gilberto, 4. Reina, 31. Marcelinho - 78. Barbarez), Kaiserslautern - Wolfsburg 0:0, Brémy - Bochum 4:0 (45. Ismael, 49. Baumann, 53. Valdez, 73. Micoud).
TABULKA

Manchester stíhá Chelsea

Fotbalisté Manchesteru United stáhli náskok vedoucí Chelsea na rozdíl šesti bodů. Svěřenci trenéra Alexe Fergusona porazili v 28. kole anglické ligy 2:1 Portsmouth, Chelsea má svůj duel odložen kvůli nedělnímu finále Ligového poháru.

Fanoušci United mohou za vítězství děkovat Waynu Rooneymu, jemuž dělal parťáka v útoku poprvé po dlouhé době v lize již uzdravený Ruud van Nistelrooij. Mladík v dresu 'Red Devils' vstřelil oba góly a zajistil favoritovi povinnou výhru. Na porážce hostů, v jejichž sestavě chyběl Patrik Berger, nic nezměnila ani trefa Garyho O'Neila brzy po poločase.

Arsenalu se rozplývá sen o obhajobě a dnes k tomu přispěla i bodová ztráta v Southamptonu. Úřadující mistři remizovali 1:1 a na druhý Manchester ztrácejí již čtyři body, na Chelsea deset.

Londýnský tým poslal do vedení v nastaveném čase prvního poločasu Fredrik Ljungberg. To už hráli domácí v deseti, druhou žlutou kartu totiž viděl několik minut předtím David Prutton. V druhém poločase se však vyrovnaly síly i skóre. Sedm minut po přestávce musel také po druhém napomínání ze hřiště Robin van Persie, a když v 67. minutě podběhl gólman Jens Lehmann roh, bylo díky hlavičce Petera Crouche vyrovnáno.

ANGLIE - 28. kolo
Southampton - Arsenal 1:1 (67. Crouch - 45.+1 Ljungberg), Aston Villa - Everton 1:3 (46. Solano - 17. a 67. Osman, 48. Cahill), Crystal Palace - Birmingham 2:0 (41. a 68. obě z pen. A. Johnson), Tottenham - Fulham 2:0 (78. Kanoute, 90. Robbie Keane), Manchester United - Portsmouth 2:1 (8. a 81. Rooney - 47. O'Neil)
TABULKA

Lyon porazil St. Etienne

Fotbalisté Lyonu navázali na svůj excelentní středeční výkon z Ligy mistrů na hřišti Werderu Brémy a také ve francouzské lize dnes nastříleli soupeři tři góly. St. Etienne je od obhájce titulu dostalo během necelých pěti minut - po Wiltordově trefě z nastavení první půle se hned po přestávce trefili Malouda a Frau.

Hosté sice zakrátko snížili a v poslední minutě zápasu přidali ještě druhý gól, ale bod Lyonu před více než čtyřicetitisícovou návštěvou nevzali. Mistr tak vede tabulku o devět bodů před Marseille.

Nečekanou porážku utrpělo v Nice Monako, v jehož sestavě chyběl český záložník Jaroslav Plašil. Čtvrté mužstvo tabulky prohrálo v derby týmů z Azurového pobřeží 1:2.

FRANCIE - 27. kolo
Lyon - St. Etienne 3:2 (45+2. Wiltord, 47. Malouda, 49. Frau - 56. Feindouno, 90. Compan), Nice - Monako 2:1 (13. Balmont, 66. Ederson - 58. Gigliotti), Ajaccio - Lens 0:0, Bordeaux - Caen 2:2 (22. Šammach, 58. Darcheville - 69. Mazure, 78. Deroin), Nantes - Štrasburk 2:1 (45. Keseru, 54. Quint - 49. Niang), St. Germain - Bastia 1:0 (65. z pen. Bin Ašúr).
TABULKA

Espaňol se posunul na čtvrté místo

Fotbalisté Barcelony sice ve středu v Lize mistrů porazili jeden z nejlepších evropských týmů londýnskou Chelsea, ve španělské lize si ale neporadili s poslední Numancií. Na soupeřově hřišti prohráli poločas a po Marquezově vyrovnání na 1:1 už další gól nepřidali. V čele tabulky tak mají osmibodový náskok před Realem Madrid, který nastoupil proti Deportivu La Coruňa ve 22 hodin.

Výborný nástup do zápasu s Albacete přinesl fotbalistům Espaňolu vítězství 2:1 a minimálně do neděle i posun na čtvrté místo tabulky. Domácí se dostali do vedení už po pěti minutách hry díky argentinskému útočníkovi Maxi Rodriguezovi, v 23. minutě zvýšil na 2:0 Raul Tamudo.

Sestupem ohrožené Albacete, které minulý týden propustilo trenéra Josého Gonzaleze, ale po přestávce předvedlo zlepšený výkon. Necelou čtvrthodinu po změně stran pak snížilo zásluhou uruguayského útočníka Antonia Pacheca na 1:2. Vyrovnání už ovšem Espaňol nepřipustil a kouč Martin Monteagudo při svém debutu na lavičce Albacete musel přijmout porážku.

Fotbalisté Realu Madrid prohráli na stadiónu La Coruni 0:2 a na druhém místě tabulky ztrácejí na vedoucí Barcelonu osm bodů. O výsledku rozhodla už zahajovací čtvrthodina, v níž se nejprve trefil hlavou Luque a pak si hostující zadák Pavon vstřelil vlastní gól. Už ve dvou úvodních minutách mělo přitom Deportivo dvě slibné šance otevřít skóre, pak se několika zákroky blýskl hostující brankář Casillas.

ŠPANĚLSKO - 25. kolo
Espaňol - Albacete 2:1 (5. Rodriguez, 23. Tamudo - 58. Pacheco), Mallorca - Levante 1:2 (56. L. García - 65. S. García, 82. Jofre), Numancia - Barcelona 1:1 (44. Juanlu - 47. Rafael Marquez), La Coruňa - Real Madrid 2:0 (8. Luque, 13. vlastní Pavon).
TABULKA

Sampdoria předstihla Inter Milán

Fotbalisté Sampdorie Janov se dostali již na třetí místo v tabulce italské ligy, bod před čtvrtý Inter Milán, který čeká v neděli derby s AC. Sampdoria dnes v 26. kole vyhrála 1:0 v Brescii, jediný gól utkání vstřelil čtvrt hodiny před koncem Tonetto.

Fiorentina si mohla připsat skalp pátého Udine, ale neudržela stav 2:0. Možná i proto, že si mladý bulharský kanonýr Božinov poranil sval bezprostředně po vstřelení úvodní branky a musel střídat. V utkání se objevil z českých reprezentantů jen Marek Jankulovski z Udine, jeho kolega Tomáš Ujfaluši z domácího mužstva je stále zraněný. Zápas skončil 2:2.

ITÁLIE - 26. kolo
Brescia - Sampdoria 0:1 (76. Tonetto), Fiorentina - Udine 2:2 (22. Božinov, 33. Ariatti - 41. Muntari, 56. Di Natale).