Lyon vypadl z poháru s druholigovým celkem

Lídr nejvyšší fotbalové soutěže ve Francii z Lyonu nečekaně v úterý klopýtl v osmifinále Francouzského poháru. Navíc se o to postaral soupeř z druhé ligy. Tým Clermont Foot vyřadil úřadujícího mistra po penaltovém rozstřelu.

Lyon měl přitom štěstí, že neprohrál už v normální době, reprezentační útočník Sylvain Wiltord totiž vyrovnal na 1:1 až v nastaveném čase druhé půle.

Lyon vede francouzskou ligu o osm bodů a neochvějně míří za čtvrtým titulem po sobě, v osmifinále Ligy mistrů vyhrál před týdnem v Brémách 3:0, ale dnes nedokázal přemoci druholigového protivníka.

Clermont dostal do vedení Bruno Rodriguez přesnou střelou z přímého kopu v 54. minutě a Wiltord vyrovnal až na poslední chvíli. Při penaltách se pak ale už neprosadil, domácí brankář Bouchard zastavil i Frauovu střelu a z překvapivého postupu se radoval outsider.

Francouzský pohár - 3. kolo
Clermont (II) - Lyon 1:1, pen. 4:3, Sedan (II) - Quevilly (IV) 2:0, Nimes (III) - Nice 4:0.

Brémy v semifinále Německého poháru

Fotbalisté Werderu Brémy stále mohou snít o obhajobě ligového i pohárového titulu. Úřadující mistři zvítězili v úterý hladce 3:0 nad amatérským týmem Bayernu Mnichov a postoupili do semifinále Německého poháru.

Na rozdíl od tituly ověnčeného Werderu znamená postup do semifinále obrovský úspěch pro Arminii Bielefeld, která je mezi čtyřmi nejlepšími v poháru vůbec poprvé. Postup jí v duelu s Rostockem zajistil ghanský útočník Isaac Boakye, střelec jediného gólu, v obraně odehrál celý zápas Petr Gabriel.

Na semifinále se mohou těšit také hráči Schalke, kteří vyhráli 3:1 nad hosty z Hannoveru. Hrdinou utkání byl člen německé reprezentační jednadvacítky Mike Hanke, jenž vstřelil dva góly.

O čtvrtém účastníkovi semifinále rozhodne středeční duel Freiburgu s Bayernem Mnichov.

Německý pohár - čtvrtfinále
Bayern Mnichov (amatéři) - Werder Brémy 0:3 (8. a 60. Borowski, 23. Ismaël z pen.), Bielefeld - Rostock 1:0 (54. Boakye), Schalke - Hannover 3:1 (42. a 53. Hanke, 39. Asamoah - 27. Krupnikovič z pen.).

Arsenal vyhrál až na penalty

Ani 210 minut hry nerozhodlo v Anglickém poháru o tom, zda do čtvrtfinále postoupí druholigový Sheffield United, nebo favorizovaní fotbalisté Arsenalu. Až penaltový rozstřel po opakovaném úterním zápasu a půlhodinovém prodloužení poslal přece jen do dalšího kola londýnský celek. Duel na Highbury skončil 1:1, v sheffieldském utkání gól nepadl.

Trenér Londýňanů Arsene Wenger měl velké problémy se sestavou, k dispozici totiž neměl ani jediného "čistokrevného" útočníka. Jeho francouzští krajani Robert Pires a Thierry Henry jsou zranění, chyběli i Dennis Bergkamp, Jose Antonio Reyes a Robin van Persie, takže na hrot musel Fredrik Ljungberg. Neprosadil se však ani on ani nikdo jiný a rozhodující penaltu pak proměnil obránce Ashley Cole.

Blamáž odvrátil Southampton na hřišti třetiligového Brentfordu. I když prohrával, postoupil nakonec díky vítězství 3:1 a ve čtvrtfinále si zahraje s obhájcem trofeje Manchesterem United. Gólem čtyři minuty před koncem normální hrací doby zase zařídil výhru Blackburnu nad týmem Burnley z druhé ligy Nor Morten Pedersen.

Anglický pohár - 5. kolo, odvety
Brentford (III) - Southampton 1:3 (4. Hutchinson - 11. a 90. Crouch, 67. Phillips), Blackburn - Burnley (II) 2:1 (31. Tugay, 86. Pedersen - 42. Hyde), Sheffield United (II) - Arsenal 0:0 po prodl., na pen. 2:4.