CSKA prohrál derby se Spartakem a přišel o první místo

Moskva

Fotbalisté CSKA Moskva prohráli v ruské lize městské derby se Spartakem 0:3. Příští soupeř Plzně v základní skupině Ligy mistrů kvůli první porážce v sezoně přišel o první místo v tabulce, které po triumfu 4:0 v Rostově na Donu díky lepšímu skóre zabral Zenit Petrohrad.

CSKA inkasoval poprvé těsně před přestávkou, kdy se dělovkou zblízka prosadil arménský útočník Özbiliz. Sedm minut po změně stran zvýšil skóre po rohovém kopu Kombarov, poslední branku přidal Parsivljuk. Závěrečnou čtvrthodinu odehrál za vítězný tým český reprezentační stoper Marek Suchý.

Trenér CSKA Leonid Sluckij nasadil sestavu: Akinfejev - Nababkin, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Wernbloom, Cauna (69. Milanov) - Zuber (61. Vitinho), Honda, Tošič (74. Bazeljuk) - Musa.

Spartak, CSKA i Zenit mají v tabulce z devíti zápasů shodně po dvaceti bodech, dlouho vedoucí CSKA má však po dnešní prohře z trojice nejhorší skóre. Naopak výrazný triumf pomohl do čela petrohradskému celku.

Na vítězství v novém ročníku čeká i nadále Machačkala. Donedávna ambiciózní klub, který v létě kvůli finančním úsporám prodal své drahé opory, prohrál s Nižným Novgorodem 1:2 a po devíti kolech má na kontě čtyři body za remízy.