Istanbulské derby před rekordní návštěvou se nedohrálo

Istanbul

Istanbulské derby mezi Besiktasem a Galatasarayem bylo předčasně ukončeno po vpádu fanoušků na hrací plochu. V duelu, který se podle médií hrál před rekordní návštěvou turecké ligy, vedl ve druhé minutě nastaveného času Galatasaray 2:1.

Fotbaloví fanoušci

Emoce na trávníku vzplály v nastavení poté, kdy byl za ostrý faul rovnou vyloučen záložník Galatasaraye Felipe Melo. Kvůli fanouškům na hrací ploše, proti kterým nasadila policie slzný plyn, odešli hráči do kabin, předtím si ale stačil vykoledovat červenou kartu i trenér Besiktase Slaven Bilič.

Domácí Besiktas vedl od 18. minuty, kdy se hlavou o zem trefil Hugo Almeida. V druhé půli ale dvěma góly otočil skóre kanonýr Didier Drogba. Utkání pravděpodobně bude kontumováno ve prospěch Galatasaraye.

V předprodeji podle Besiktase zmizelo z pokladem 76 tisíc lístků a návštěva měla překonat dosavadní rekord v derby z Galatasaraye s Fenerbahce z roku 2003, který vidělo 70.125 fanoušků.

Turecká fotbalová liga - 5. kolo:
Rizespor - Bursaspor 2:1
zápas Besiktas - Galatasaray byl za stavu 1:2 v čase 90.+2 ukončen kvůli vniknutí fanoušků na hrací plochu.