Estoril, příští soupeř Liberce v Evropské lize, jako první obral o body Porto

Lisabon

Fotbalisté Estorilu remizovali v pátém kole portugalské ligy doma s FC Porto 2:2 a jako první tým v sezóně dokázali obhájce titulu obrat o body. Příští soupeř Liberce v Evropské lize, který na severu Čech nastoupí 3. října, dvakrát vyrovnal nepříznivý stav.

Luis Leal z Estorilu (vpravo) oslavuje svoji trefu v utkání proti Portu. Vzadu Lucho Gonzalez.

Porto dostal do vedení v 26. minutě Lica, jenže o devět minut později kopal Estoril penaltu a Evandro vyrovnal. Situace se opakovala i po přestávce: sedmadvacetinásobného portugalského šampióna poslal o gól napřed Martínez, devět minut před koncem ale srovnal Leal.

Porto i tak zůstává v tabulce o bod první. Estoril, který Evropskou ligu zahájil prohrou 1:2 se Sevillou, si polepšil na pátou příčku.

Trenér Estorilu Marco Silva nasadil sestavu: Vagner - Ánderson Luís, Miguel, Fernandes, Babanco - Santos, Amodo (72. Goncalves) - Sebá, Evandro (86. Mano), Galvao (71. Balboa) - Leal.