Sampdoria a Inter míří do Ligy mistrů

Fotbalisté Sampdorie Janov a Interu Milán si nedělními výhrami v 27. kole italské ligy vylepšili vyhlídky na třetí a čtvrté místo v tabulce, jež zajišťují účast v kvalifikaci pro Ligu mistrů. Jejich největší konkurent z Udine totiž doma prohrál s Boloňou 0:1.

Inter před týdnem prohrou v milánském derby definitivně pohřbil naděje na titul, ale čtvrté místo nehodlá pustit. V dnešním souboji dvou nejproduktivnějších útoků italské ligy porazil Zemanovo Lecce 2:1, přestože zpočátku prohrával. Už to vypadalo na sedmnáctou remízu, ale Brazilec Adriano minutu před koncem proměnil penaltu.

Ani Sampdoria neměla cestu ke třem bodům jednoduchou. Musela přežít penaltu a vítězný gól vstřelil Gasbaroni až v době, kdy hosté hráli v deseti. Fotbalistům Udine se doma příliš nedaří a v této sezoně na svém stadionu prohráli už počtvrté. Ve čtvrté minutě domácí obranu zaskočil Albánec Tare. Marek Jankulovski dostal žlutou kartu.

Jeho reprezentační kolega Tomáš Ujfaluši se ještě do sestavy Fiorentiny nevrátil a trenérovi Zoffovi chyběl i bulharský kanonýr Božinov. Přesto jeho svěřenci Regginu porazili 2:1 a trochu se vzdálili z pásma ohrožení.

Parma, která také hraje jen o záchranu, bodovala. I bez vyloučeného francouzského brankáře Freye porazila Cagliari 3:2. Vítězný gól dal však až v třetí minutě nastavení Brazilec Simplicio.

Nováček z Messiny znovu ukázal, že na Sicílii se body hostům nerozdávají. Od začátku sezony tady vyhrál jen AC Milán, Juventus se minule musel spokojit s bodem a Lazio dnes prohrálo 0:1.

Výsledky - 27. kolo:
Fiorentina - Reggina 2:1 (48. Pazzini, 69. Miccoli z pen. - 79. Colucci), Inter Milán - Lecce 2:1 (26. Cordoba, 89. Adriano z pen. - 21. Pinardi), Messina - Lazio 1:0 (43. Coppola), Parma - Cagliari 3:2 (10. Gilardino, 17. Bovo, 90+3. Simplicio - 4. Bonera vlastní, 90. Suazo), Sampdoria - Chievo 1:0 (81. Gasbaroni), Siena - Brescia 2:3 (53. Chiesa, 90. Maccarone - 40. Di Biagio, 45. Caracciolo, 74. Mannini), Udine - Boloňa 0:1 (4. Tare).
TABULKA

West Bromwich se odlepil ze dna

Fotbalisté West Bromwiche zvítězili v nedělním utkání anglické ligy 2:0 nad Birminghamem a po třetí výhře v sezóně už nejsou v tabulce poslední. Na dvacáté místo poslali Norwich, který sice v sobotu po více než tisíci minutách pokořil brankáře Petra Čecha, ale nakonec s vedoucí Chelsea prohrál 1:3.

West Bromwich Albion se před 26 tisícovkami diváků dvakrát gólově prosadil po přestávce. Jako první skóroval obránce Neil Clement v 53. minutě hlavou po rohu, jedenáct minut po něm zvýšil náskok domácího týmu útočník Kevin Campbell.

Everton odmítl možnost pojistit si čtvrté místo v tabulce a připravit tak svého liverpoolského rivala o účast v Lize mistrů. Prohrál totiž doma s Blackburnem 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil dvacetiletý záložník hostí Stead a byla to jeho první trefa v této sezoně.

Výsledek - 29. kolo:
West Bromwich - Birmingham 2:0 (53. Clement, 64. Campbell), Everton - Blackburn 0:1 (71. Stead).
TABULKA

Atlétiko zdolalo FC Sevilla 3:0

Atlétiko Mardid předvedlo ve 27. kole jeden z nejlepších výkonů v sezoně španělské ligy, díky třem krásným gólům v prvním poločase porazilo 3:0 tým FC Sevilla. Jedinou skvrnou na povedeném představení byla červená karta střelce první branky Salvy dvanáct minut před koncem.

Mezi žhavé kandidáty na nejpohlednější trefu roku se zařadil Antonio Lopez, jenž tři minuty před přestávkou překonal nůžkami někdejšího madridského gólmana Estebana a stanovil končené skóre.

Dosud třetí Villarreal překvapivě ztratil body remízou na hřišti poslední Numancie. Hosté vedli zásluhou Argentince Riquelmeho, ale nakonec se museli spokojit s remízou 1:1, podobně jako před dvěma týdny Barcelona. Na třetí místo se tak znovu posunul Espaňol.

Husarský kousek se povedl Mallorce, která se San Sebastianem v první půli dvakrát prohrávala, ale nakonec zvítězila 3:2.

Výsledek - 27. kolo:
Atlético Madrid - FC Sevilla 3:0 (16. Salva, 36. Torres, 42. Antonio Lopez),Atlético Madrid - FC Sevilla 3:0 (16. Salva, 36. Torres, 42. Antonio Lopez), Espaňol - Levante 2:1 (29. Amavisca, 65.Maxi - 24. S. Garcia), Mallorca - San Sebastian 3:2 (15. a 54. Romeo, 20. L. Garcia - 6. Arunburu, 16. Uranga), Numancia - Villarreal 1:1 (60. Merino - 28. Riquelme), Betis - Getafe 2:2 (28. Rivas, 55. Assuncao - 15. Dorado, 48. Pernia), Zaragoza - Santander 1:0 (58. Capi), Bilbao - Albacete 3:1 (40. Ezquero, 72. Lacruz, 90+3. Guerrero - 12. Castro).