Rubriky:

Evropské ligy

Kouč Levski den poté, co ho svlékli fanoušci, odstoupil

9. října 2013 19:05 - Sofia

Ivajlo Petev odstoupil po pouhém dnu z funkce fotbalistů Levski Sofia. Osmatřicetiletý kouč tak zareagoval na skandální průběh úterní tiskové konference, kde ho fanoušci jeho nového klubu svlékli z mikiny a trička v klubových barvách.

Přesto se předpokládalo, že Petev dnes povede první trénink. I proto, že sám říkal, že navzdory nepřátelství fanoušků, kteří ho obviňují ze sympatií k městskému rivalovi CSKA, chce pokračovat. Po konzultaci s rodinou se však rozhodl skončit.

"To, co se včera stalo, bylo mimořádně nechutné, a v takovém prostředí nechci pracovat," uvedl Petev, jenž v minulých dvou sezonách dovedl k mistrovským titulům Ludogorec Razgrad, od nějž byl po nevydařeném úvodu nového ročníku odvolán.

Nejsem kriminálník

"Hodně jsem o tom přemýšlel a mluvil jsem o tom i s rodinou. Chtěl jsem v Levski pracovat, ale nečekal jsem, že se něco takového v 21. století může stát. Nejsem kriminálník, nejsem zloděj, ale včera jsem se přesně tak cítil," dodal.

Petev zároveň popřel, že by byl fanouškem CSKA, což měl údajně říct bulharským médiím začátkem roku. "Nic takového jsem neřekl. Nechovám sympatie k žádnému sofijskému klubu," tvrdil rodák z Loveče.

Na jeho místo byl ještě dnes jmenován Antoni Zdravkov, jenž povede šestadvacetinásobné bulharské šampiony minimálně do konce sezony.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy