Lille - Monako 2:0Monako přišlo v Lille o čtrnáctizápasovou sérii bez prohry

Fotbalisté Monaka prohráli ve šlágru 12. kola francouzské ligy na hřišti Lille 0:2 a přišli o čtrnáctizápasovou sérii bez prohry i druhé místo v tabulce. Na třetí příčku tým trenéra Claudia Ranieriho odsunul právě dnešní soupeř.

Monako naposledy prohrálo v květnu, kdy ještě ve druhé lize nestačilo na Caen. Lille se tak posunulo na druhé místo v tabulce a na vedoucí Paris St. Germain ztrácí dva body. Monako má na třetí pozici ještě o bod méně.

O obě branky zápasu se postaral útočník Nolan Roux, který v 27. minutě otevřel skóre svým čtvrtým gólovým zápisem sezony. Konečnou podobu výsledku pak dal dvacet minut před koncem, kdy zakončoval rychlý brejk do prázdné branky po přesné přihrávce Ria Mavuby.

Český obránce ve službách Lille David Rozehnal byl jen mezi náhradníky a do utkání nezasáhl.