Rubriky:

Evropské ligy

Rosický by podle Španělů mohl nahradit Zidana

25. března 2005 12:27 - MADRID

Vedení Realu Madrid se pomalu, ale jistě začíná poohlížet po nástupci francouzského kouzelníka Zinedina Zidana. Podle španělského sportovního deníku As je jedním z kandidátů na post legendárního záložníka také Tomáš Rosický. Vedle českého reprezentanta prý Bílý balet pokukuje také po Rafaelu van der Vaartovi z Ajaxu či Michaelu Essienovi z Lyonu.

 

PRÁVO/Lukáš Táborský

Rosický společně s dalším Čechem Janem Kollerem působí v zadluženém německém klubu Borussia Dortmund a je velmi pravděpodobné, že se v létě bude stěhovat. Zájem o něj naposledy projevil anglický Tottenham Hotspur, který už jednal i se zástupci Borussie a jeho zájem prý neutuchá.

Podle španělských médií je ale docela dobře možné, že Rosický zamíří do Realu, kde by měl nahradit mistra světa i Evropy Zidana, jemuž smlouva vyprší v roce 2007.

Nedvěd přebíral roli v Juventusu

Hráčův manažer Pavel Paska zatím k celé chystané transakci víc prozradit nemohl. "V zásadě takové zprávy nemohu vyloučit, protože vyšly ze Španělska. Pokud jsou všechny pravdivé, pozorují Tomáše už podruhé. Možná mu trochu pomohlo i to, že právě v Madridu hrál charitativní zápas," připomněl manažer účast svého klienta v duelu, v němž se Zidaneho výběr utkal s týmem Ronalda, v jehož dresu hrál i čtyřiadvacetiletý český fotbalista.

Pokud by k přestupu skutečně došlo, byl by Rosický již druhým českým fotbalistou, který dostane nelehký úkol nahradit francouzského míčového kouzelníka. V roce 2001 totiž přestoupil Pavel Nedvěd z Lazia Řím do Juventusu Turín právě kvůli tomu, aby zacelil díru po odchodu klíčového záložníka právě do Realu.

Rosický se v současné připravuje s národním týmem v Teplicích na sobotní zápas proti Finsku, v němž by měl být klíčovým hráčem domácího výběru.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy