Fenerbahce - Besiktas 3:3Besiktas se Sivokem cenné vedení na hřišti Fenerbahce neudržel

Istanbul

Fotbalisté Besiktase i s českým obráncem Tomášem Sivokem ztratili v turecké lize krátce před koncem vedení v istanbulském derby a na hřišti Fenerbahce remizovali 3:3. Na třetím místě tak na svého dnešního soupeře, který soutěž vede, dál ztrácejí sedm bodů.

Obránce Tomáš Sivok

Hned pět branek se ve šlágru kola vměstnalo do první půle. Besiktas vedl v deváté minutě po brance Sahana, už za tři minuty ale kontroval Emenike. I přes vyloučení Meirelese otočil skóre na 2:1 ve prospěch Fenerbahce Sow, avšak v závěru poločasu vrátil dvěma slepenými góly Besiktasi náskok Almeida.

Ve druhém poločase hosté jednobrankový náskok dlouho hájili, i když posledních dvacet minut hráli také v oslabení poté, co se vykartoval Uysal. Až sedm minut před koncem vyrovnal na konečných 3:3 bývalý útočník Liverpoolu Kuijt.