PSG - Lyon 4:0Ibrahimovic dvěma góly přispěl k výhře PSG

Paříž

Fotbalisté Paris St. Germain zdolali v 15. kole francouzské ligy na domácím hřišti Olympique Lyon 4:0 a dál vedou tabulku o tři body před druhým Lille. O dva góly domácích se z pokutových kopů postaral nejlepší střelec ligy Zlatan Ibrahimovic.

Edison Cavani z PSG se raduje ze své branky proti Lyonu.

Skóre zápasu otevřel v 36. minutě Uruguayec Edinson Cavani, který hlavou po rohovém kopu zaznamenal desátou branku v sezóně. Krátce před přestávkou pak fauloval Cavaniho brankář Rémy Vercoutre a Ibrahimovic z penalty zvýšil.

Po změně stran přidal třetí branku Thiago Silva, který skóroval v lize vůbec poprvé od loňského příchodu do Paříže. Deset minut před koncem pak uzavřel skóre Ibrahimovic. Švédský kanonýr se s jedenácti trefami osamostatnil v čele tabulky ligových střelců.

Brankář Bastie Mickaël Landreau vyrovnal v utkání proti Evianu rekord v počtu odehraných zápasů ve francouzské fotbalové lize. Čtyřiatřicetiletý gólman nastoupil k 602. ligovému utkání a dotáhl se v historické tabulce na jiného gólmana Jeana-Luca Ettoriho.

Oba rekordmani se dokonce spolu rozcvičovali před nedělním zápasem, na který Landreau svého staršího kolegu, jenž ukončil v roce 1994 kariéru, pozval.

Landreau, který má na kontě jedenáct reprezentačních zápasů, vstoupil do velkého fotbalu v roce 1996 jako sedmnáctiletý. Jeho profesionální debut byl památný - v brance Nantes chytil penaltu a podepsal se pod remízu shodou okolností proti svému současnému zaměstnavateli Bastii.

Během sedmnácti let Landreau získal dva francouzské tituly s Nantes a Lille a třikrát vyhrál národní pohár. V čele historické tabulky by se měl osamostatnit ve středečním korsickém derby proti Ajacciu.

Francouzská fotbalová liga - 15. kolo:
Bordeaux - Ajaccio 4:0 (8. a 68. Jussie, 50. Sertic, 55. Maurice-Belay)
Paris St. Germain - Lyon 4:0 (41. a 81. obě z pen. Ibrahimovic, 36. Cavani, 59. Silva)