Evropské ligy

Alkmaar utrpěl debakl a v lize počtvrté za sebou prohrál

21. prosince 2013 21:31 - Amsterodam

Fotbalisté Alkmaaru, kteří budou soupeřem Liberce ve vyřazovací fázi Evropské ligy, podlehli v 18. kole nizozemské ligy na domácím hřišti Heerenveenu vysoko 1:5 a utrpěli již čtvrtou porážku v řadě. O jedinou branku domácích se postaral ve 40. minutě americký reprezentační útočník Aron Jóhannsson.

Nikolas Giakoumidis, ČTK/AP

Jeho trefa znamenala snížení na 1:2. Heerenveen dokázal ještě do poločasu zvýšit znovu na rozdíl dvou branek a po změně stran v rozmezí čtyř minut dvěma góly výsledek zpečetit. Dvakrát se v dresu hostů prosadil Nizozemec marockého původu Hakim Ziyech.

Sestava Alkmaaru:
Esteban - Johansson, Viergever, Gouweleeuw, Gorter - Gudelj, Ortíz (27. Henriksen), Martens (65. Avdic) - Beerens, Jóhannsson, Gudmundsson (46. Berghuis)

Alkmaar je v neúplné tabulce sedmý, naposledy se jeho hráči radovali z výhry 2. listopadu, kdy v domácím prostředí zdolali Haag 2:0.