Bayern získal náskok na Schalke, Chelsea remizovala

BERLÍN

Stuttgartský kanonýr Kevin Kuranyi třemi brankami rozhodl sobotní utkání s Schalke. Stuttgart se tak druhé Schalke přiblížil v tabulce na rozdíl dvou bodů. Naproti tomu Bayern Mnichov doma porazil Mönchengladbach 2:1 a získal na Schalke náskok třech bodů.

Bayern ale nešel za vítězstvím lehce, hosté se brankou z kopačky Iva Ulricha ujali v 65 minutě vedení. Domácí však stihli v následující minutě vyrovnat. Šest minut před koncem zápasu tři body pro Bayern zajistil Ballack. Do základní sestavy Borussie Mönchengladbach se poprvé od návratu do prvního týmu dostal český reprezentant Marek Heinz. Spolu s Heinzem a Ulichem poslal trenér Dick Advocaat na hřiště ještě Milana Fukala.

Za Dortmund nenastoupili Tomáš Rosický, který měl přes týden chřipku, ani Jan Koller, jenž má stále problémy se stehenním svalem. Hosté přesto dokázali v Leverkusenu vyhrát, dvě minuty před koncem se trefil Kehl.

Za Hannover nastoupili v útoku Jiří Štajner spolu s Jiřím Kaufmanem, který minulý týden z pozice střídajícího hráče zazářil a vstřelil dvě branky. Proti nim se v bochumském dresu postavil Vratislav Lokvenc, který se sice tentokrát neprosadil, ale jeho tým dokázal vyhrát 1:0.

Hertha Berlín se proti poslednímu Freiburgu dostala do vedení už v šesté minutě a Marcelinho, který pohotově skóroval z otočky, pak proměnil v 21. minutě i penaltu za faul na Friedricha. Hosté v druhé půli snížili, ale v 90. minutě zpečetil výhru Berlíňanů Kovač.

Výsledky - 28. kolo:
Bayern - Mönchengladbach 2:1 (66. Scholl, 84. Ballack - 65. Ulich), Leverkusen - Dortmund 0:1 (88. Kehl), Bochum - Hannover 1:0 (56. vlastní Cherundolo), Hamburk - Brémy 1:2 (58. Mahdavíkia - 9. Klose, 70. Klasnič), Hertha - Freiburg 3:1 (6. a 21. z pen. Marcelinho, 90. Kovač - 71. Koejoe), Mohuč - Wolfsburg 0:2 (64. Brdaric, 78. Schnoor), Stuttgart - Schalke 3:0 (15., 47. a 64. Kuranyi).
TABULKA

Chelsea jen remizovala

Lídr anglické ligy Chelsea ztratila v domácím prostředí body s třináctým Birminghamem. Domácí vyválčili pouze bod, o který se postaral v 82. minutě vyrovnávací brankou Droga. Před druhým Arsenalem má Chelsea stále bezpečný náskok jedenácti bodů.

Jako první se v zápase trefil Uruguayec Pandiani, jenž hlavičkou po trestném kopu překonal Petra Čecha. Trenér José Mourinho, jenž tentokrát na rozdíl od Ligy mistrů mohl stát na lavičce Chelsea, poslal za nepříznivého stavu v 69. minutě na hřiště i Jiřího Jarošíka.

Ani úřadující mistři Arsenal neměli dnes lehkou práci a na hřišti Middlesbrough hráli dlouho bez branek. Tři body za nejtěsnější výhru 1:0 jim nakonec zajistil v 73. minutě střelou zblízka Pires.

Liverpool se musí v lize obejít bez distancovaného Milana Baroše a po dnešním utkání s druhým manchesterským týmem City i bez bodů. Bezgólový stav duelu vydržel až do poslední minuty, kdy se trefil domácí Musanpa. Porážce nezabránil ani Vladimír Šmicer, jenž přišel na hřiště v 68. minutě.

Francouzský trenér Alain Perrin slavil hned v prvním zápase v roli hlavního kouče Portsmouthu výhru. Jeho svěřenci včetně Patrika Bergra porazili doma 4:2 Charlton a vzdalují se pásmu sestupu.

Výsledky - 32. kolo:
Blackburn - Southampton 3:0 (11. Pedersen, 48. vlastní Jakobsson, 55. Reid), Bolton - Fulham 3:1 (13. Okocha z pen., 33. Nolan, 54. Jannakopulos - 47. Boa Morte), Chelsea - Birmingham 1:1 (82. Drogba - 65. Pandiani), Manchester City - Liverpool 1:0 (90. Musanpa), Middlesbrough - Arsenal 0:1 (73. Pires), Portsmouth - Charlton 4:2 (3. Yakubu, 20. Stone, 83. Kamara, 90.+ 2 Lua Lua - 22. Fortune, 45. Murphy), Norwich - Manchester United 2:0 (55. Ashton, 65. McKenzie). .
TABULKA

Lyon ztratil body v Nantes

Vedoucí tým francouzské fotbalové ligy Olympique Lyon překvapivě pouze remizoval v utkání 32. kola na hřišti patnáctého celku tabulky z Nantes 2:2. Nerozhodný výsledek navíc obhájcům titulu zachránil až v 83. minutě Frau, který vstřelil i první branku hostů.

Šanci stáhnout čtrnáctibodový náskok úřadujících šampionů, jejichž trenér šetřil vzhledem k blížící se odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů s PSV Eindhoven některé opory, se nepovedlo Marseille. Olympique prohrál Niangovým gólem v nastavení na hřišti Štrasburku a zůstal třetí o skóre za Lille.

To má k dobru duel se čtvrtým Monakem, jenž byl kvůli úmrtí knížete Rainiera III. odložen na 29. dubna.

Výsledek - 32. kolo:
Nantes - Lyon 2:2 (45. Cetto, 64. Bagayoko - 36. a 83. Frau), Nantes - Lyon 2:2 (45. Cetto, 64. Bagayoko - 36. a 83. Frau), Caen - Mety 0:1 (53. Ogbeche), Istres - Sochaux 2:0 (51. Bakayoko, 84. Saveljič), Lens - Nice 0:0, Paris St. Germain - Bordeaux 1:1 (32. Ljuboja - 72. Meriem z pen.), St. Etienne - Bastia 3:0 (8. Sable, 87. Feindouno z pen., 90+3. Piquionne), Štrasburk - Marseille 1:0 (90+3. Niang), Toulouse - Rennes 0:2 (26. Frei, 86. Kallström).
TABULKA

Body ztratili i fotbalisté AC Milán a Juventusu

Fotbalisté AC Milán jen remizovali v italské lize 1:1 s předposlední Brescií. Čtyři minuty před koncem zápasu připravil favorizovaný domácí tým o dva body vyrovnávací brankou kamerunský reprezentant Womé. Pokud Juventus večer zvítězí na hřišti Fiorentiny, vrátí se na první místo tabulky.

Další milánský celek Inter vyhrál v Boloni 1:0 a vzdálil se čtvrtému Udine na rozdíl pěti bodů.

Turínský tým mohl AC odskočit na dva body, nakonec však byl rád, že na hřišti Fiorentiny získal bod. Osm minut před koncem řádné hrací doby ho hostům zajistil Ibrahimovic, jenž svým druhým gólem v zápase vyrovnal na 3:3.

V utkání se setkali dva bývalí spoluhráči z české reprezentace. Někdejší kapitán národního mužstva Pavel Nedvěd v dresu Juventusu i domácí obránce Tomáš Ujfaluši odehráli celý zápas.

Milánský Inter zvítězil v Boloni 1:0 a vzdálil se čtvrtému Udine na rozdíl pěti bodů.

Výsledky - 30. kolo:
AC Milán - Brescia 1:1 (14. Rui Costa - 86. Womé), Boloňa - Inter Milán 0:1 (4. Cruz), AC Milán - Brescia 1:1 (14. Rui Costa - 86. Womé), Boloňa - Inter Milán 0:1 (4. Cruz), Fiorentina - Juventus 3:3 (14. Pazzini, 37. Chiellini, 75. Dainelli - 59. a 82. Ibrahimovic, 22. Del Piero).
TABULKA

Fotbalisté Atlétika Mardid nenašli v předehrávce 31. kola španělské ligy zbraň na poslední Numancii a na soupeřově hřišti prohráli 0:1. Jediný gól utkání vstřelil tři minuty před vypršením řádné hrací doby Toché.