Uzdravení Koller s Rosickým Dortmundu výhru nepřinesli

Po měsíci se v sobotu opět sešli v dresu Dortmundu oba čeští reprezentanti Tomáš Rosický a Jan Koller, fotbalistům Borussie to však na výhru v derby s Bielefeldem nestačilo. Útočník Koller, vracející se po zranění, sice nahrál v prvním poločase na gól Kringemu, avšak ještě před přestávkou nevyužil velkou šanci a tři minuty před koncem vyrovnal na 1:1 Boakye.

Borussia Dortmund v sestavě s Janem Kollerem (na snímku uprostřed) a Tomášem Rosickým remizovala s Bielefeldem.

Góly v závěrečných minutách dnes v německé lize rozhodly i o výsledcích dalších tří zápasů a těžil z toho především Bayern Mnichov. V Hannoveru hráli fotbalisté bavorského velkoklubu dlouho bez branek, ale tři minuty po svém příchodu na hřiště vstřelil Angličan Hargreaves vítězný gól, díky němuž vede Bayern ligu už o šest bodů.

Jeho pronásledovatelé ze Schalke totiž zaváhali na vlastním hřišti s Hamburkem. Jako první se sice trefil už v třetí minutě Asamoah, ale po gólech Wickyho z 61. a Mpenzy z 87. minuty se mužstvu z Gelsenkirchenu rozplývá sen o titulu.

Skóre se těsně před závěrečným hvizdem změnilo v Mönchengladbachu, kde trenér Dick Advocaat poslal postupně na hřiště tři české hráče. Na trávníku se z kvarteta neobjevil jen Marek Heinz, ne však proto, že by u Nizozemce znovu upadl do nelibosti, ale kvůli problémům ze zády. Domácí Borussia ztratila vedení 1:0 až v nastavení po trefě Thurka a hráči si opět museli vyslechnout od zklamaných fandů pískot.

Německo - 29. kolo
Dortmund - Bielefeld 1:1 (16. Kringe - 87. Boakye), Freiburg - Leverkusen 1:3 (37. Jašvili - 65. a 83. Berbatov, 26. Schneider), Hannover - Bayern Mnichov 0:1 (90. Hargreaves), Rostock - Stuttgart 2:1 (39. Allbäck, 74. Prica - 46. Cacau), Mönchengladbach - Mohuč 1:1 (59. Neuville - 90.+2 Thurk), Schalke - Hamburk 1:2 (3. Asamoah - 61. Wicky, 87. Mpenza), Brémy - Hertha Berlín 0:1 (30. Marcelinho).
TABULKA

Liverpool bez Čechů jen remizoval

Fotbalisté Liverpoolu se museli v anglické lize potřetí a naposledy obejít bez distancovaného Milana Baroše a pouze remizovali 2:2 s Tottenhamem. Semifinalisté Ligy mistrů tak ztratili pátou pozici v tabulce, na níž je vystřídal Bolton.

Smutnou postavou zápasu byla paradoxně největší hvězda Liverpoolu Steven Gerrard. Uzdravený kapitán 'Reds' neproměnil v druhém poločase pokutový kop a v závěrečném tlaku nastřelil pouze tyč.

Na Anfield Road mohli být fanoušci spokojení jen s pohlednými trefami, zvlášť s těmi v prvním poločase. Dalekonosnou ránu hostujícího Edmana z 12. minuty ještě trumfnul krátce před přestávkou Luis García, jenž svou vyrovnávací střelu zatočil téměř do šibenice.

Vyprodaný stadion však zmrazil po deseti minutách druhého poločasu Robbie Keane, na jehož gól už dokázal reagovat pouze Fin Hyypiä. Vladimír Šmicer se tentokrát nevešel ani na lavičku.

O sesazení Liverpoolu z páté příčky se postaral jeho bývalý hráč Hadji Diouf, jenž vstřelil v dresu Boltonu vítězný gól na 2:1 na hřišti Charltonu.

Elitní kvarteto Chelsea, Arsenal, Manchester United a Everton má tento víkend v lize volno kvůli semifinálovému programu Anglického poháru.

Anglie - 33. kolo
Charlton - Bolton 1:2 (29. Jeffers - 7. Okocha z pen., 58. Diouf), Crystal Palace - Norwich 3:3 (5. Kolkka, 73. Hughes, 83. Johnson z pen. - 22. a 46. Ashton, 53. McKenzie), Fulham - Manchester City 1:1 (76. Boa Morte - 20. Reyna), Liverpool - Tottenham 2:2 (44. Luis García, 63. Hyypiä - 12. Edman, 55. Robbie Keane), Southampton - Aston Villa 2:3 (4. Phillips, 13. Crouch - 55. C. Cole, 70. Solano, 72. Davis), Birmingham - Portsmouth 0:0.
TABULKA

Udine hazarduje s Ligou mistrů

Fotbalisté Udine nedokázali bodovat v Messině a hrozí jim, že ztratí čtvrté místo, zaručující účast v předkole Ligy mistrů. Hosté, za něž odehrál celý zápas Marek Jankulovski, neuhlídali po chybě zadáka Felipeho v 60. minutě Srba Ilieva a prohráli 0:1.

Udine může o čtvrté místo přijít ještě dnes po zápasech AS Řím - Reggina a Sampdoria - Palermo, které začínají ve 20:30.

Itálie - 31. kolo
Messina - Udine 1:0 (60. Iliev), AS Řím - Reggina 1:2 (24. Chivu - 72. Franceschini, 82. Bonazzoli), Sampdoria - Palermo 1:0 (90. Flachi z pen.).
TABULKA

Sevilla může přijít o třetí místo

Fotbalisté Sevilly klopýtli ve španělské lize v boji o postup do Ligy mistrů. Třetí tým tabulky prohrál doma 0:1 s Pamplonou a poprvé po třech výhrách ztratil body. Může ho to hodně mrzet, protože zezadu se na něj tlačí hned několik soupeřů.

Jedním z nich je Espaňol, který promarnil šanci Sevillu předstihnout, když remizoval v Madridu s Atlétikem 0:0. Bezbrankový stav mohl ukončit v 64. minutě útočník Torres, ale neproměnil penaltu.

Španělsko - 32. kolo
Atlético Madrid - Espaňol 0:0, FC Sevilla - Pamplona 0:1 (26. Morales).
TABULKA

Lille vydřelo vítězství nad Lens

Dramatický závěr mělo dnešní utkání francouzské ligy, v němž fotbalisté Lille vydřeli výhru 2:1 nad Racingem Lens. Díky těsnému vítězství si pojistili druhou pozici v tabulce před Marseille.

V předposlední minutě utkání v Lille za stavu 1:1 odpískal sudí ve prospěch domácích penaltu. Brunel ji sice neproměnil, ale dorážející Fauvergue, jenž byl na hřišti teprve několik sekund, gólmana Itandjeho překonal.

Čtvrté Monako, v jehož týmu odehrál celý zápas Jaroslav Plašil, remizovalo v Sochaux 1:1. Knížecí tým se sice dostal v desáté minutě do vedení, domácí ale ještě v prvním poločase vyrovnali. Monako, které dohrávalo bez vyloučeného Adebayora, snížilo na čtvrtém místě náskok třetí Marseille na jediný bod. Olympique totiž doma podlehl Ajacciu 1:2.

Francie - 33. kolo
Lille - Lens 2:1 (39. Moussilou, 89. Fauvergue - 43. Leroy), Bordeaux - Nantes 0:2 (17. Diallo, 90.+4 Bagayoko), Bastia - Toulouse 2:1 (20. a 51. André - 77. Emana), Marseille - Ajaccio 1:2 (58. Beye - 25. Demont, 53. De Faria), Mety - Istres 2:1 (6. a 90.+1 Tum - 86. N'Diaye), Nice - Caen 0:1 (67. Mazure), Sochaux - Monako 1:1 (37. Ilan - 10. Chevanton), Rennes - St. Etienne 2:2 (32. Frei, 75. Monterrubio z pen. - 7. Piquionne, 62. Sable).
TABULKA

Torpedo v čele ruské ligy

Fotbalisté Torpeda Moskva se ujali vedení v ruské lize. Celek z metropole v dnešním utkání pátého kola porazil nováčka z Tomsku 3:0, všechny branky přitom padly v pouze osmiminutovém úseku první půle. Torpedo tak v čele tabulky vystřídalo Petrželův Zenit Petrohrad, který nastoupí proti CSKA Moskva v neděli.

Český reprezentační brankář Antonín Kinský inkasoval až v závěru zápasu a Saturn Ramenskoje je po výhře 3:1 nad Vladikavkazem druhý. Obhájce titulu Lokomotiv remizoval 0:0 v Samaře. Moskevský klub sice ještě v lize nedostal gól, ale třemi nerozhodnými výsledky už poztrácel šest bodů.

Až penalta v poslední minutě vynesla první vítězství v sezoně hráčům Jaroslavle. Ti přitom ještě čtvrt hodiny před koncem s dalším nováčkem z Grozného prohrávali, ale potom vyrovnal Chazov a k pokutovému kopu se nebojácně postavil bosenský obránce Spahič.

Rusko - 5. kolo
Kazaň - Perm 2:0, FC Moskva - Rostov na Donu 1:0, Ramenskoje - Vladikavkaz 3:1, Jaroslavl - Groznyj 2:1, Torpedo Moskva - Tomsk 3:0, Samara - Lokomotiv Moskva 0:0.