Nedvěd přispěl k vysokému vítězství Juventusu

Fotbalisté AC Milán překvapivě ztratili všechny tři body po porážce 1:2 na půdě Sieny a v čele italské ligy se znovu usadil Juventus. Pavel Nedvěd vstřelil v utkání proti Lecce jednu branku, ale hlavní hvězdou zápasu byl Švéd Zlatan Ibrahimovic, který zaznamenal hattrick. Turínský celek nakonec zvítězil 5:2.

Juventus přitom už v sedmé minutě prohrával, Lecce poslal do vedení srbský útočník Vučinič. Domácí ale ještě do poločasu třemi brankami skóre otočili, v 56. minutě přidal čtvrtý gól Nedvěd a v závěru dovršil Ibrahimovic hattrick. Poslední slovo měl v 88. minutě hostující Dalla Bona z penalty.

AC Milán překvapivě selhal v Sieně. I když favorit ještě dvacet minut před koncem vedl, domácí se dokázali vzchopit a otočit výsledek na 2:1. Semifinalista Ligy mistrů tak nyní na vedoucí Juventus ztrácí tři body. Dlouho prohrávalo také Lazio v Boloni, i Římané ale nakonec zvítězili 2:1.

Milánský Inter si doma poradil 2:0 s Cagliari a pojistil si třetí pozici. Na San Siru odpověděly bezpečnostní složky na úterní řádění fanoušků a předčasné ukončení čtvrtfinálového zápasu Ligy mistrů přísnými kontrolami u vchodů na stadion. Mnozí držitelé permanentek se navíc podle agentury ANSA tentokrát na fotbal vůbec nevypravili.

Český obránce Tomáš Ujfaluši se opět objevil v základní jedenáctce Fiorentiny, ale z výsledku v Livornu radost neměl. Hostující tým prohrál 0:2, oba góly mu vstřelil v první půli Lucarelli.

Itálie - 31. kolo:
Boloňa - Lazio 1:2 (14. Giunti - 54. Oddo z pen., 73. Rocchi), Brescia - Bergamo 1:0 (90+2. Di Biagio z pen.), Chievo - Parma 2:0 (65. Marchesetti, 76. Cossato), Inter - Cagliari 2:0 (40. Ze Maria, 64. Martins), Juventus - Lecce 5:2 (34., 43. a 82. Ibrahimovic, 16. Appiah, 56. Nedvěd - 7. Vučinič, 88. Dalla Bona z pen.), Livorno - Fiorentina 2:0 (7. z pen. a 42. Lucarelli), Siena - AC Milán 2:1 (72. Chiesa, 86. Cozza - 63. Crespo).
Tabulka ZDE:

Ronaldo vystřílel Realu výhru v Levante

Fotbalisté Realu Madrid si ve španělské lize připsali očekávané tři body za vítězství 2:0 v Levante. Obě branky hostů vstřelil Ronaldo, který se trefil v 37. a v 83. minutě. Nezaváhala však ani Barcelona, jež díky trefám Ronaldinha a Giulyho porazila stejným rozdílem Getafe. Katalánský velkoklub vede tabulku stále s šestibodovým náskokem.

Fotbalistům La Coruni se vzdálila vidina postupu do Ligy mistrů. V sobotu prohráli v San Sebastianu 0:1 a v tabulce jsou devátí. Deportivo, které v uplynulých pěti letech nikdy neskončilo v lize hůř než třetí, porazil svým gólem ze 17. minuty záložník Gari Uranga, jenž se trefil efektní hlavičkou v pádu.

Třetí příčku za suverénním duem Real Madrid a FC Barcelona udrželi hráči Villarrealu, kteří se museli spokojit s bezbrankovou remízou z utkání s Betisem Sevilla. Stejný výsledek uhrála Valencie na Mallorce a trápící se obhájci titulu jsou sedmí.

Z malé gólové úrody zatím vyčníval pouze duel Zaragozy s poslední Numancií, kdy hráči domácího Realu nastříleli během osmnácti minut pět gólů. Protože se však Cani trefil do vlastní branky, odvezli si hosté "pouze" porážku 1:4.

Téměř deset minut přesčas se hrál duel Santanderu s Bilbaem a pomohlo to hostujícímu Athletiku. Bezbrankový stav změnil nejprve osm minut po skončení řádné hrací doby Orbaiz z penalty a definitivu stanovil o chvíli později Tiko.

Španělsko - 32. kolo:
San Sebastian - La Coruňa 1:0 (17. Uranga), Albacete - Málaga 1:2 (66. Pacheco - 52. Duda, 83. Amoroso z pen.), Santander - Bilbao 0:2 (90.+8. Orbaiz z pen., 90.+9. Tiko), Zaragoza - Numancia 4:1 (63. a 69. Villa, 78. Ponzio, 81. Savio - 66. vlastní Cani), Mallorca - Valencie 0:0, Villarreal - Betis Sevilla 0:0, Levante - Real Madrid 0:2 (37. a 83. Ronaldo), Barcelona - Getafe 2:0 (30. Ronaldinho, 56. Giuly).

Fotbalisté Bochumi vydřeli výhru v Kaiserslauternu

Vratislav Lokvenc se vrátil na místo svého někdejšího působení, a přestože se neprosadil, mohl odjíždět spokojen. Český útočník se svými bochumskými spoluhráči dokázal zvítězit 2:1 v Kaiserslauternu a sestupem ohrožený tým VfL se přiblížil Mönchengladbachu na rozdíl jednoho bodu.

Lokvencovi mohla radost ze zisku tří bodů kalit pouze skutečnost, že dostal pátou žlutou kartu v sezóně a v příštím zápase bude nedobrovolně chybět. Bochum vyhrála na hřišti soupeře poprvé od 24. srpna.

Norimberský kanonýr Marek Mintál se tentokrát neprosadil, ale jeho tým přesto dokázal vyhrát na hřišti devátého Wolfsburgu 1:0. Za hosty odehrál celý zápas také český legionář Marek Nikl.

Německo - 29. kolo:
Wolfsburg - Norimberk 0:1 (63. Kiessling), Kaiserslautern - Bochum 1:2 (61. Blank z pen. - 39. Maltritz, 75. Diabang).

Fotbalisté Lyonu prohráli doma, Auxerre nedalo gól Štrasburku

Fotbalisté Lyonu prohráli v utkání 33. kola francouzské ligy doma s pařížským celkem St. Germain 0:1 a po středečním penaltovém vyřazení z Ligy mistrů museli strávit další neúspěch. Zadní řady obhájců titulu i brankáře Coupeta překonal v nastaveném čase první půle srbský útočník Ljuboja, Lyon nicméně nadále vede tabulku s jedenáctibodovým náskokem před Lille.

Fotbalisté Auxerre, jimž stále chybí zraněný český obránce René Bolf, nedokázali najít recept na houževnatou obranu Štrasburku a oba soupeři se rozešli bez branek. Utkání 33. kola francouzské ligy tak "ozdobila" pouze červená karta, když byl pět minut před koncem řádné hrací doby vyloučen hostující Bassila.