Chelsea remizovala s Arsenalem, AC Milán dotáhl Juventus

Fotbalisté Chelsea remizovali v londýnském derby s Arsenalem 0:0 a udrželi si na čele Premier League jedenáctibodový náskok. V souboji vedoucího celku tabulky s nejbližším pronásledovatelem a obhájcem titulu se hrál rychlý fotbal s množstvím šancí. Na gól ale vyprodaný Stamford Bridge čekal marně.

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech

Z boje o titul v anglické nejvyšší soutěže je definitivně venku Manchester United, který prohrál na hřišti čtvrtého Evertonu 0:1. Arsenal postrádal ve šlágru 33. kola dva zraněné kanonýry, Francouze Thierry Henryho a Švéda Freddyho Ljunberga. Už ve 3. minutě měl Petr Čech štěstí, když bombu Roberta Pirése z 12 metrů zastavilo břevno.

Bude Chelsea slavit titul už o víkendu?
Tipujte v anketě na konci článku!

Za Chelsea odpovídal střelou k tyči Frank Lampard, německý gólman Jens Lehmann byl na zemi včas a ránu domácího záložníka chytil. Vzápětí mohl po chybě Terryho poslat do vedení Arsenal opět Pires, z dobré pozice ale zamířil jen podél branky Chelsea.

Po půl hodině hry přiťukl v brejku Duff Didieru Drogbovi, reprezentantovi Pobřeží Slonoviny zkazil radost pohotovým skluzem vracející se obránce. Drogba po chvíli nasadil jesličky Senderosovi, pak ale místo zakončení hledal lépe postavené spoluhráče. Ti přihrávku nečekali a ze šance sešlo.

První poločas téměř bez faulů

I po změně stran se hrálo ve velkém nasazení, přesto výjimečně čistě. Hlavní rozhodčí v první půli odpískal jen deset faulů. Zajímavá statistika při vzpomínce na vypjaté utkání na podzim, které po kontroverzní trefě Henryho skončilo remízou 2:2.

V 56. minutě unikl po levém křídle Duff, přihrál do pokutového území Drogbovi, který byl trestuhodně osamocený. Nejlepší kanonýr Chelsea ale ani v další šanci neuspěl, po otočce vypálil těsně mimo Lehmannovy branky.

O deset minut později zklamal kanonýr Chelsea z dvojzápasu Chelsea proti Bayernu Mnichov Frank Lampard, z dobré pozice mířil vedle pravé tyče. Diváci už ve zbytku zápasu příliš šancí neviděli, do hry se v nastaveném čase dostal i druhý Čech v barvách Chelsea Jiří Jarošík.

Liverpool zůstal ve hře o čtvrté místo

Ve hře o čtvrté místo se díky výhře v Portsmouthu udrželi fotbalisté Liverpoolu, v jehož dresu se po třízápasovém distancu objevil i český reprezentační útočník Milan Baroš. Ten se sice střelecky neprosadil, ovšem Liverpool díky zásahům Morientese a Luise Garcii vyhrál 2:1. Na hřišti se potkalo i kompletní trio českých hráčů: Baroš odešel ze hřiště v 79. minutě, celý druhý poločas odehrál jeho spoluhráč Vladimír Šmicer a v týmu soupeře nastoupil od 66. minuty Patrik Berger.

Everton v dalším ligovém šlágru narazil na Manchester United a díky těsně výhře 1:0 odrazil útok pátého Liverpoolu, na který má stále náskok tří bodů. Manchesterské hvězdě Waynu Rooneymu nevyšel návrat do důvěrně známého prostředí a United si prohrou pohoršili také v bitvě o druhé místo v tabulce. Svěřenci Alexe Fergusona na Arsenal ztrácejí už čtyři body.

Anglie - 34. kolo:
Bolton - Southampton 1:1 (25. Giannakopulos - 69. Phillips), Middlesbrough - Fulham 1:1 (90. Zenden z pen. - 82. McBride), Norwich - Newcastle 2:1 (68. Safri, 90. Ashton - 90. Kluivert), Portsmouth - Liverpool 1:2 (34. Kamara - 4. Morientes, 45. Garcia), Aston Villa - Charlton 0:0, Blackburn - Crystal Palace 1:0 (45. Pedersen), Chelsea - Arsenal 0:0, Everton - Manchester United 1:0 (55. Ferguson), Tottenham - West Bromwich Albion 1:1 (52. Keane - 24. Gera), Manchester City - Birmingham 3:0 (55. vlastní Taylor, 80. Dunne, 86. Sibierski).
TABULKA ZDE:

AC Milán se bodově dotáhl na vedoucí Juventus

V italské Sérii A se ve středu obrátila situace z minulého kola, kdy v souboji o titul zaváhal milánský AC, který prohrál v Sieně, a Juventus naopak jasně zvítězil. Ve středu Juventus doma podlehl Interu 0:1. AC Milán porazil díky trefě Clarence Seedorfa Chievo 1:0 a za Juventusem je jen vinou horšího skóre.

Marek Jankulovski střídal v závěru druhého poločasu v době, kdy Udine vedlo 1:0 nad Livornem. Krátce po jeho odchodu však hostům zařídil remízu Lucarelli. Radost z toho měl i český záložník Mario Lička, který odehrál celý zápas.

O vítězství v závěru přišla také Fiorentina, ta dokonce ztratila body s Messinou až v nastaveném čase. Nerozhodným výsledkem ve středu skončilo hned sedm zápasů z deseti.

Itálie - 32. kolo:
Cagliari - Lazio 1:1 (70. Esposito - 90. Siviglia), Fiorentina - Messina 1:1 (61. Dainelli - 90. Di Napoli), Juventus - Inter Milán 0:1 (24. Cruz), Lecce - Boloňa 1:1 (19. Giacomazzi - 42. Bellucci), AC Milán - Chievo Verona 1:0 (65. Seedorf), Udine - Livorno 1:1 (8. Mauri - 86. Lucarelli), Palermo - Brescia 3:3 (40. z pen. a 72. Toni, 14. Terlizzi - 17. Wome, 21. Di Biagio z pen., 85. Caracciolo), Parma - Sampdoria 1:1 (39. Gilardino - 35. Gasbarroni), Reggina - Bergamo 0:0, AS Řím - Siena 0:2 (60. Maccarone, 88. Chiesa).