Berger připravil dva góly, pak se zranil

Fotbalisté Portsmouthu deklasovali v anglické lize 4:1 Southampton, který zůstal poslední v tabulce a přiblížil se sestupu. Na dvou gólech vítězů měl podíl český záložník Patrik Berger, ale v 57. minutě musel opustit hřiště kvůli zranění.

Portsmouth nasázel soupeři všechny čtyři branky v prvním poločase v rozmezí 23 minut. Skóre otevřel po čtyřech minutách nigerijský útočník Yakubu Aiyegbeni, jenž potrestal z penalty faul na Lomanu Lua-Lua. Na 2:0 zvýšil nizozemský obránce Arjan de Zeeuw hlavičkou po Bergrově přímém kopu.

Český záložník byl i u třetí branky: finský gólman Nietti vyběhl proti jeho centru a Lua-Lua měl cestu volnou. Konžský útočník pak další trefou soupeře dorazil.

Manchester United otočil nepříznivý vývoj zápasu s Newcastlem a ztrácí jen bod na druhý Arsenal, který hraje s Tottenhamem až v pondělí.

Anglie - 35. kolo:
Portsmouth - Southampton 4:1 (22. a 27. Lua-Lua, 4. Aiyegbeni z pen., 17. De Zeeuw - 20. H. Camara), Manchester United - Newcastle 2:1 (57. Rooney, 74. Brown - 27. Ambrose)

Nový trenér Mönchengladbachu pomohl k remíze

Výměna trenéra fotbalistů Mönchengladbachu kýžený výsledek nepřinesla. Po odstoupení Nizozemce Dicka Advocaata dnes debutoval na lavičce Borussie Horst Köppel, pod jehož vedením uhrálo mužstvo jen bezbrankovou remízu na hřišti Norimberku. Na vítězství na soupeřově hřišti čeká Mönchengladbach už více než rok a dál je těsně nad sestupovým pásmem.

Köppel poslal na hřiště postupně všechny české legionáře. Obránce Milan Fukal a útočník Václav Svěrkoš nastoupili v základní sestavě, Marek Heinz a Ivo Ulich přišli do hry v závěru. Bezbrankový stav však změnit nepomohli. Neprosadil se ani norimberský kanonýr Marek Mintál. Slovenský záložník přesto vede s 22 góly dál suverénně ligovou tabulku střelců.

Německo - 30. kolo:
Norimberk - Mönchengladbach 0:0, Leverkusen - Brémy 2:1 (3. Krzynowek, 37. Babič - 38. Klose)

Inter Milán poprvé venku prohrál

Fotbalisté Interu Milán poprvé v této sezoně italské ligy prohráli na soupeřově hřišti. Týden po vítězství na stadionu Juventusu Turín v neděli nečekaně nestačili na Messinu, které podlehli 1:2. Inter šel sice na začátku druhého poločasu do vedení, ale pak vyrovnal Di Napoli a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl o výhře domácích brazilský obránce Rafael. Messina tak odvedla soupeři pětigólový debakl z podzimního utkání na San Siru.

Náskok Interu na třetím místě se ztenčil na čtyři body. Za něj se posunula Sampdoria Janov, jež si připsala cennou výhru 2:1 nad AS Řím, který po domácí porážce se Sienou utrpěl další blamáž. Místo boje o evropské poháry je nebezpečně blízko sestupovému pásmu. Římané dnes postrádali kapitána Franceska Tottiho, který si začal odpykávat pětizápasový distanc za udeření hráče Sieny.

Fiorentina nedokázala vyhrát ani v Boloni a hrozí jí návrat do druhé ligy. Obrana s Tomášem Ujfalušim sice neinkasovala, ale gól nepadl ani na druhé straně. Fiorentině nepomohl ani návrat uzdraveného bulharského kanonýra Božinova, jenž přišel na hřiště v druhé půli, a pozice trenéra Dino Zoffa je podle italských médií ohrožena.

Necelý druhý poločas odehrál v záloze Livorna Mario Lička a mohl slavit výhru 1:0 nad Lecce, které vede český kouč Zdeněk Zeman. Rozhodující gól dal v nastaveném čase Lucarelli.

Itálie - 33. kolo:
Bergamo - Palermo 1:0 (90. Sala), Boloňa - Fiorentina 0:0, Brescia - Reggina 2:0 (48. Di Biagio, 77. Stankevičius), Chievo Verona - Cagliari 1:1 (32. Pellissier - 73. Gobbi), Livorno - Lecce 1:0 (90.+3 Lucarelli), Messina - Inter Milán 2:1 (59. Di Napoli, 90.+4 Rafael - 46. Cruz), Sampdoria - AS Řím 2:1 (33. Tonetto, 79. Flachi z pen. - 90.+5 Montella)

Barcelona - Malága bez překvapení

Barcelona napřipustila žádné překvapení a v Málaze zvítězila 4:0. O dva góly Barcelony se postaral francouzský záložník Giuly. Domácí hráli od 75. minuty bez vyloučeného Amorosa a minutu před koncem je potrestal čtvrtou brankou Gerard.

Na třetí místo v tabulce se dnes posunul Espaňol, který porazil Zaragozu 3:1. Dvěma góly se na výhře podílel španělský reprezentant Tamudo. Obhájci titulu z Valencie se opět přiblížili postupu do Ligy mistrů, když po vítězství 2:0 nad Albacete zaostávající za čtvrtým Villarrealem jen o skóre.

Španělsko - 33. kolo:
Betis - San Sebastian 2:3 (47. Joaquín, 53. Oliveira - 4. Labaka, 66. Bakero, 90. Uranga), La Coruňa - Santander 1:4 (23. Luque - 57., 63. a 84. Benajun, 70. Guerrero), Espaňol - Zaragoza 3:1 (34. a 90. Tamudo, 43. Maxi - 60. Villa), Valencie - Albacete 2:0 (70. Mista, 75. Angulo), Getafe - Levante 1:0 (20. Michel), Numancie - Mallorka 1:2 (80. Merino - 54. Victor, 59. Iuliano), Málaga - Barcelona 0:4 (33. a 67. Giuly, 21. Oleguer, 89. Gerard).