Arsenal oddálil oslavy Chelsea, porazil Tottenham

Fotbalisté Arsenalu porazili v dohrávce 35. kola Premier League v londýnském derby Tottenham 1:0 a oddálili tak oslavy mistrovského titulu konkurenční Chelsea. Tým českých hráčů Petra Čecha a Jiřího Jarošíka tak musí počkat do 30. dubna, kdy v případě vítězství v Boltonu může po padesáti letech slavit titul.

Ilustrační foto.

Arsenal ztrácel před derby s Tottenhamem na Chelsea pět kol před koncem 14 bodů a jeho plány mohl už v 17. minutě zhatit Jermaine Defoe. Po pěkné zasekávačce ale z dobré pozice jen napálil dobře postaveného gólmana Jense Lehmanna. Zbytečně volil bombu doprostřed místo umístěné střely kolem brankáře.

Arsenal odpověděl mistrovsky. Fabregas na jeden dotyk vysunul Jose Antonio Reyese a španělský útočník Kanonýrů poslal nekompromisně podél padajícího gólmana míč do sítě.

Domácí tým měl převahu, kličky Kamerunce Laurena nebo technické parády bývalého forvarda Sevilly Reyese zvedaly diváky ze sedaček. Zvýšit mohl ve 38. minutě kapitán Vieira, ale přestože měl dostatek klidu, nedokázal hlavou trefit mezi tyče.

Londýnské derby mělo šťávu

Na druhé straně Sanderos nestačil na Kanouteho a v pokutovém území jej poslal k zemi. Píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Hrálo se ve velkém tempu, střela Van Persieho z Arsenalu skončila jen několik centimetrů vedle levé tyče branky Tottenhamu.

V 68. minutě se po stříleném centru dostal k hlavičce dobře hrající Sanderos, zamířil příliš vysoko. V 3. minutě vypálil z přímého volného kopu z 35 metrů Touré a míč olízl břevno.

Arsenal měl množství šancí, neuspěl ale ani střídající Bergkamp po skvostné přihrávce Reyese. Naopak mohl vyrovnat Robbie Keane, jeho ojedinělá hlavička těsně minula branku Jense Lehmanna. Arsenal už další gól nepřidal, i tak ale díky zásahu Španěla Reyese z 22. minuty zvítězil 1:0 a udržel teoretickou šanci na obhajobu titulu.