Toulouse - Paris St. Germain 2:4Ibrahimovic zařídil hattrickem PSG další vítězství

Paříž

Fotbalisté Paris St. Germain uhájili svůj pětibodový náskok v čele francouzské ligy před Monakem. V utkání 26. kola obhájci titulu díky hattricku Zlatana Ibrahimovice vyhráli 4:2 na hřišti Toulouse.

Útočník Paris St. Germain Zlatan Ibrahimovic se raduje z gólu.

Švédský kanonýr Ibrahimovic navázal na dvě trefy z úterního utkání Ligy mistrů s Leverkusenem a v této sezóně již dal 37 branek. Tabulku střelců francouzské ligy vede s 22 zásahy o devět gólů.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Ibrahimovic načal svůj střelecký účet v 32. minutě, kdy poslal z penalty míč doprostřed branky po zemi. Toulouse vyrovnalo v předposlední minutě prvního poločasu díky střele Wissama Ben Yeddera, favoritovi ale v druhé půli vrátil vedení Ezequiel Lavezzi.

V 69. minutě přidal Ibrahimovic třetí gól PSG, ale zápas zdramatizoval dalším úspěšným pokusem Ben Yedder. V poslední minutě odvrátila obrana Toulouse přímý kop hvědného útočníka jen rukou a Ibrahimovic zahrával další penaltu. I když jeho panenkovský pokus zhatil brankář Zacharine Boucher, dvaatřicetiletý útočník stačil míč dorazit.

Český obránce David Rozehnal pomohl Lille udržet čisté konto ve šlágru s šestým Lyonem. Díky domácí bezbrankové remíze má třetí Lille na svého nedělního soupeře dál pět bodů k dobru, čtvrté St. Etienne však ztrácí už jen bod.

Francouzská fotbalová liga - 26. kolo:
Toulouse - Paris St. Germain 2:4 (44. a 72. Ben Yedder - 32. z pen., 69. a 89. Ibrahimovic, 56. Lavezzi),
Nantes - Rennes 0:3 (16. Ntep, 63. Konradsen, 90. Toivonen),
Lille - Lyon 0:0.