Celtic poprvé v této sezóně skotské ligy našel přemožitele

Glasgow

Fotbalisté Celticu Glasgow poprvé v této sezoně skotské ligy našli přemožitele. V dohrávce 25. kola prohráli 1:2 na hřišti druhého Aberdeenu, před kterým mu po sedmadvaceti odehraných zápasech přesto zbývá komfortní náskok 21 bodů.

Fanoušci Celtiku Glasgow

Celtic přišel na hřišti soupeře ve 13. minutě o vyloučeného Virgila van Dijka a po 41 minutách také o rekordní dobu s čistým kontem. Brankáře Frasera Fostera překonal Jonny Hayes a ukončil jeho neprůstřelnost po 1196 minutách.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Fosterovi však nepokazil rekord, protože ten pětadvacetiletý Angličan překonal již o víkendu, když udržel nulu v utkání s Hearts (2:0). Čisté konto udržel třináctkrát za sebou a o zápas překonal výkon Bobbyho Clarka ze sezóny 1970/1971.

Ještě před poločasem navýšil skóre útočník Adam Rooney a obhájce titulu stačil po přestávce už jen snížit zásluhou Jamese Forresta. V součtu s minulou sezónou vydržel Celtic v lize bez porážky 29 kol. Aberdeenu podlehl stejným výsledkem jako v úterý i začátkem února ve Skotském poháru.