Ronaldova forma zachránila Real

Ještě deset minut před koncem zápasu španělské nejvyšší fotbalové soutěže mezi San Sebastianem a Realem Madrid byl stav nerozhodný 0:0. To by znamenalo problémy pro velkoklub z Madridu, který se snaží dostihnout lídra tabulky a věčného rivala Barcelonu. Jenže pak začal úřadovat brazilský útočník Ronaldo, které v poslední době hraje ve výborné formě. Do posledního hvizdu rozhodčího stihl rozhodnout dvěma brankami.

V posledních třech zápasech nastřílel pět branek, za celou sezónu osmnáct. Ronaldo prodloužil šňůru výher Realu na šest utkání.

Oba góly pro Brazilce připravil přesnými pasy střídající Guti, který na hřiště vběhl půl hodiny před koncem místo Solariho.

Předtím své šance nevyužili Owen, Ronaldo ani Beckham, o němž se před utkáním spekulovalo, že by mohl při zranění Michela Salgada nezvykle zaskočit na postu pravého obránce. Tam však trenér Vanderlei Luxemburgo nakonec postavil Alberta Celadese a anglický reprezentant hrál před ním.

Čtyři kola před koncem Real na Barcelonu stále ztrácí šest bodů. Lídr soutěže totiž ve večerním zápase nezaváhal a porazil Albacete 2:0. Hosté dokázali bezbrankový stav držet více než hodinu, ale v 66. minutě se prosadil kanonýr Eto'o. Druhý gól přidal v závěru Messi.

Valencie remizovala s posledním

Fotbalisté Valencie se museli na hřišti poslední Numancie spokojit jen s bodem. Loňský mistr v pěti posledních kolech čtyřikrát remizoval a zkomplikoval si tak cestu do Ligy mistrů. A to ještě dnes favorit šest minut před koncem prohrával, než se Vicentemu podařilo z penalty alespoň vyrovnat. Dělbou bodů skončil i zápas mezi Atlétikem Madrid a Bilbaem.

Výsledky - 34. kolo:
San Sebastian - Real Madrid 0:2 (83. a 90. Ronaldo), Atlético Madrid - Bilbao 1:1 (78. Colsa - 66. Etxeberría), Numancia - Valencie 1:1 (74. Tevenet - 84. Vicente z pen.), Levante - Málaga 0:1 (25. Navas), Mallorca - Espaňol 3:2 (50. Campano, 66. Arango, 78. Campano - 10. Ibarra, 90. Maxi), Santander - Betis Sevilla 1:1 (60. Benayoun - 79. Dani), Villareal - Getafe 4:0 (17. a 52. Forlán, 13. Sorin, 46. Cazorla), Zaragoza - Pamplona 5:1 (10. a 86. Villa, 40. Savio, 60. Gonzalez, 64. Generelo - 65. Moha), Barcelona - Albacete 2:0 (66. Eto'o, 90. Messi).
TABULKA

Juventus se opět dotáhl na AC Milán

Po výhře nad Boloňou se Juventus Turín v tabulce italské ligy opět bodově dotáhl na vedoucí fotbalisty AC Milán, ale čtyři kola před koncem je stále druhý o skóre. Nedělní zápasy přinesly nevídané brankové hody: dva hráči vstřelili po čtyřech gólech, další dva přidali hattrick.

Juventus se stále pere na dálku s AC Milán o titul a oba týmy čekají na soupeřovo klopýtnutí. Milánští se ho dnes nedočkali: Juventus v sestavě s Pavlem Nedvědem vyhrál doma nad Boloňou 2:1, když se v 18. minutě prosadil nejprve Cannavaro a zanedlouho zvýšil turínské vedení Zalayeta.

Třetí příčku si zatím s přehledem hlídá Inter, který vyhrál 2:0 nad Sienou. Už v druhé minutě proměnil penaltu Cruz a po půlhodině hry zvýšil na 2:0 kanonýr Vieri. Sampdoria Janov remizovala 2:2 v Messině a pustila před sebe na čtvrtou příčku Udine. Celek českého záložníka Marka Jankulovského porazil Atalantu Bergamo 2:1.

Nevídané přestřelky byly k vidění v Lecce, kde domácí porazili Lazio 5:3, a také v Parmě, kde padlo dohromady deset branek a domácí zvítězili 6:4 nad Livornem. Za Lecce vstřelil tři góly Vučinič a hattricku dosáhl také hostující Rocchi, v Parmě byli střelci při chuti ještě víc: domácí Gilardino i Lucarelli z Livorna dokázali dát dokonce po čtyřech brankách. .

AS Řím - Brescia 2:2 (1. Perrotta, 76. De Rossi - 48. Wome, 79. Caracciolo), Inter Milán - Siena 2:0 (2. Cruz z pen., 31. Vieri), Juventus - Boloňa 2:1 (18. Cannavaro, 24. Zalayeta - 27. Giunti), Messina - Sampdoria 2:2 (31. a 60. Zampagna - 27. Flachi, 75. Volpi), Lecce - Lazio 5:3 (45+2., 78. a 82. Vučinič, 6. Dalla Bona z pen., 71. Diamoutene - 30., 52. a 58. Rocchi), Parma - Livorno 6:4 (3., 37., 72. a 85. Gilardino, 27. Pisanu, 47. Simplicio - 22., 25., 58. z pen. a 74. Lucarelli), Udine - Atalanta Bergamo 2:1 (2. Mauri, 37. Iaquinta - 4. Lazzari).
TABULKA

Kaufman rozhodl o výhře Hannoveru

Jiří Kaufman se v dresu Hannoveru dostal na hřiště až v 70. minutě, ale rozhodl o třech bodech pro svůj tým v utkání proti Norimberku. Český fotbalista se trefil čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby a levačkou vstřelil jediný gól utkání. V základní sestavě Hannoveru nastoupil Jiří Štajner, za Norimberk hrál zase Marek Nikl.

Výsledky - 31. kolo:
Hannover - Norimberk 1:0 (86. Kaufman), Wolfsburg - Hamburk 1:0 (41. Petrov).
TABULKA

Černý v Anglii poprvé chytal

Český brankář Radek Černý se poprvné od přestupu do Anglie postavil mezi tyče. Je tak pátým českým gólmanem, který zasáhl do zápasu anglické ligy. Před ním již hájili branky týmů v anglické elitní soutěži Luděk Mikloško, Jan Stejskal, Pavel Srníček a aktuálně i čerstvý mistr s Chelsea Petr Čech. Černý v 64. minutě utkání anglické ligy jedničku Tottenhamu Paula Robinsona, jenž si zranil holeň. Černý již ve zbytku zápasu neinkasoval a Hotspur vyhráli duel 36. kola nad Aston Villou 5:1.

V druhém  nedělním zápase Manchester United jasně vyhrál na půdě Charltonu.

Výsledek - 36. kolo:
Tottenham - Aston Villa 5:1 (6. a 27. Kanoute, 19. King, 67. Reid, 90. Kelly - 45. Barry z pen.), Charlton - Manchester United 0:4 (34. Scholes, 44. Fletcher, 62. Smith, 67. Rooney).