Rubriky:

Evropské ligy

Mourinho chce do Chelsea tři posily

6. května 2005 16:44 - LONDÝN

Tři nové tváře by chtěl během léta přivítat na Stamford Bridge trenér Chelsea José Mourinho. Portugalský kouč prý pátrá po hrotovém útočníkovi, záložníkovi a levém obránci. A podle britského tisku je v hledáčku charismatického kouče na vyztužení defenzivy londýnského klubu Marek Jankulovski z Udine.

Chelsea prožila během Mourinhovy premiéry v klubu veleúspěšnou sezónu. Tým vyhrál Ligový pohár, v Lize mistrů dokráčel až do semifinále a především se po padesáti letech čekání dočkal triumfu v ligové soutěži.

I přesto by Mourinho svůj tým, ve kterém působí i český gólman Petr Čech se záložníkem Jiřím Jarošíkem, chtěl zkvalitnit. "Chci levého beka, záložníka a útočníka. Pak se zlepšíme ve všech řadách a v příští sezoně budeme ještě silnější. Jsou to jednoduché počty," řekl Mourinho klubové stanici Chelsea TV.

Mourinho počítá i s tím, že někteří hráči po sezóně Chelsea opustí. V této souvislosti se spekuluje hlavně o srbském útočníkovi Mateju Kežmanovi. Ten si po loňském příchodu z PSV Eindhoven v konkurenci Didiera Drogby nevybojoval místo v základní sestavě a se Stamford Bridge se možná v létě rozloučí.

"V týmu jsou pokaždé jeden nebo dva hráči, kteří nejsou úplně spokojení se svou pozicí a tím, že je nestavím pravidelně. Ale tohle je na konci sezóny úplně normální," podotkl Mourinho.

ČTK, Sport.cz

Zrušit