Lyon - Monako 2:3Lyon v generálce na odvetu s Plzní prohrál s Monakem

Paříž

Fotbalisté Lyonu ve francouzské lize po pěti zápasech prohráli. Druhému Monaku podlehli v generálce na odvetné utkání osmifinále Evropské ligy v Plzni doma 2:3. Lyon tak zůstal v tabulce na pátém místě, tři body od pozic zajišťujících postup do evropských pohárů. Na úspěch Monaka dokázali reagovat fotbalisté Paris St. Germain, kteří díky dvěma gólům Zlatana Ibrahimovice zdolali doma St. Etienne 2:0 a v čele tabulky mají před Monakem dál náskok osmi bodů.

Útočník Lyonu Alexandre Lacazette se raduje z gólu.

V dresu domácího Lyonu se dnes neprosadil ani jeden střelec ze čtvrtečního utkání s Plzní. Oba góly dal útočník Jimmy Briand, jehož trefy však pokaždé znamenaly pouze snížení. Domácí prohrávali 0:2 po trefách Valéra Germaina a Jamese Rodríguez, které pro spoluhráče připravil Bulhar Dimitar Berbatov. Třetí branku Monaka bývalý útočník Manchesteru United dal po změně stran sám a trefil se v lize podruhé za sebou.

Lyon nastoupil v sestavě: A. Lopes - M. Lopes, Biševac, Umtiti (10. Koné), Bedimo - Fofana (52. Gourcuff), Mvuemba, Gonalons, Ferri (72. Gomis) - Lacazette, Briand.

Ibrahimovic otevřel proti St. Etienne skóre ve 14. minutě, druhou branku přidal čtyři minuty před přestávkou po přihrávce Édinsona Cavaniho. Švédský kanonýr má v čele tabulky střelců francouzské ligy na kontě už 25 branek.