Juventus se výhrou v Miláně přiblížil titulu

ŘÍM

Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili ve šlágru italské ligy na hřišti AC Milán 1:0 a nasadili k trháku. Tři kola před koncem sezóny získali v čele tabulky tříbodový náskok právě před svým nedělním soupeřem, kterého porazili díky hlavičce Davida Trezegueta. Tomu v 28. minutě předložil míč akrobatickým zákrokem Alessandro Del Piero.

Francouzský střelec tak úspěšně zastoupil švédského kanonýra Zlatana Ibrahimovice, jenž zápas vynechal kvůli disciplinárnímu trestu. V druhém poločasu mohl zvýšit náskok Juventusu Pavel Nedvěd, ale jeho střela těsně minula branku. Milánští mocně bojovali o vyrovnání, ale Inzaghiho pokus zneškodnil reflexivním zákrokem Buffon a Ševčenko pak hlavičkoval vedle branky.

Obhájce titulu hnalo za vítězstvím 80 tisíc diváků. Svěřenci Carla Ancelottiho ale kýžený gól nedali ani z několika závarů po standardních situacích v téměř sedmiminutovém nastavení, které jim poskytl sudí Collina. Bývalý milánský kouč Fabio Capello se tak mohl radovat z důležité výhry, která přiblížila Juventusu titul.

Třetí místo si pojistil Inter Milán vítězstvím 3:0 v Brescii, na němž se dvěma góly podílel Nigerijec Martins. Čtvrtou pozici, zajišťující účast v předkole Ligy mistrů, si udrželo Udine, které vyhrálo v Římě nad Laziem 1:0. Marek Jankulovski odehrál za vítěze 78 minut. Jeho týmu se dál drží zuby nehty Sampdoria, která zdolala 3:0 Lecce a zaostává jen vinou horšího skóre.

Významný krok k záchraně udělala Fiorentina, která porazila Chievo na jeho hřišti 2:1. Trenéru Zoffovi vyšlo střídání, když v druhé půli poslal na hřiště Božinova a bulharský talent dal v 79. minutě gól, který nakonec znamenal vítězství, protože domácí v závěru rovněž skórovali. Tomáš Ujfaluši odehrál v obraně vítězů celý zápas.

Livorno začíná ohrožovat pověst italské ligy coby soutěže, v níž hraje prim dokonalá obrana. Po nedávném přídělu od Parmy dostalo šest gólů také doma od dalšího zachraňujícího se týmu Sieny a prohrálo 3:6. Dvěma trefami zmírnil porážku Cristiano Lucarelli a s 22 góly se dělí s Albertem Gilardinem z Parmy o vedení v tabulce střelců. Záložník Livorna Mario Lička tentokrát nebyl ani mezi náhradníky.

Itálie - 35. kolo:
AC Milán - Juventus 0:1 (28. Trezeguet), Bergamo - Messina 2:1 (48. Adriano da Silva, 53. Bernardini - 37. Zampagna), Brescia - Inter Milán 0:3 (55. a 66. Martins, 90.+1 Vieri), Cagliari - Palermo 0:0, Chievo - Fiorentina 1:2 (86. Mandelli - 43. Miccoli, 79. Božinov), Lazio - Udine 0:1 (65. Iaquinta), Livorno - Siena 3:6 (35. z pen. a 55. Lucarelli, 72. Colombo - 53. a 60. Vergassola, 62. a 81. Maccarone, 15. Argilli, 38. Chiesa), Parma - AS Řím 2:1 (63. Morfeo, 79. Gilardino z pen. - 4. Cassano), Reggina - Boloňa 1:1 (35. Estevez - 16. Bellucci), Sampdoria - Lecce 3:0 (23. Diana, 32. Kutuzov, 87. Edusei).
Tabulku soutěže najdete ZDE

Fotbalisté Espaňolu Barcelona porazili v 35. kole španělské ligy poslední Numancii 3:0 a posunuli se na pátou příčku tabulky. Domácí se prosadili po přestávce díky gólům Amavisky a Corominase, poslední gól si dal hostující Antonio.

Program kola zakončí duely Valencie - Barcelona (19:00) a La Coruňa - Atlético Madrid (21:00).

Španělsko - 35. kolo:
Albacete - Levante 3:1 (38. Francisco, 51. Redondo, 53. González - 60. Garcia), Espaňol - Numancia 3:0 (55. Amavisca, 58. Corominas, 83. vlastní Antonio), Getafe - San Sebastian 2:0 (31. a 42. Michel), Málaga - Villarreal 0:2 (63. Riquelme, 65. Cazorla), Valencie - Barcelona 0:2 (28. Ronaldinho, 30. Eto'o).