Rosický rozhodl o výhře Dortmundu nad Brémami

BERLÍN/LONDÝN

Český fotbalista Tomáš Rosický vstřelil po hlavičkovém prodloužení Jana Kollera ve 32. kole německé ligy svůj čtvrtý gól v sezóně a rozhodl o výhře Dortmundu nad Brémami 1:0. Zklamaní loňští mistři tak zřejmě definitivně přišli o účast v předkole Ligy mistrů, Borussia má po tragickém podzimu zase téměř jisté účinkování v Poháru Intertoto.

Bezbrankovou remízu uhráli fotbalisté Mönchengladbachu v Hamburku a prakticky si tak zajistili příslušnost mezi elitou i pro příští sezonu. Tým s čtyřmi Čechy, z nichž dnes hrál od začátku pouze Milan Fukal, má šestibodový náskok před Bochumí a Rostockem a také lepší skóre.

Německo - 32. kolo:
Dortmund - Brémy 1:0 (32. Rosický), Hamburk - Mönchengladbach 0:0.
Tabulku soutěže najdete ZDE

Pouze vítězství v istanbulském finále a změna regulí by už mohly pomoci fotbalistům Liverpoolu do příštího ročníku Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze dnes prohráli v Premier League 1:3 na hřišti Arsenalu a na čtvrtý Everton ztrácejí šest bodů. Městský rival Everton má navíc utkání k dobru, takže má jistotu účasti ve třetím předkole prestižní evropské soutěže.

Naopak Arsenal si již téměř zajistil přímý postup do Ligy mistrů, k udržení druhé pozice mu stačí ve zbylých dvou zápasech jednou bodovat.

Loňští mistři ligy zahájili cestu za vítězstvím slepenými góly Pirese a Reyese mezi 25. a 29. minutou. O čtvrt hodiny dříve skóroval i útočník Liverpoolu Milan Baroš, hra už ale byla přerušena a český kanonýr si vysloužil žlutou kartu za to, že si předtím pomohl rukou. Do druhého poločasu ho pak vystřídal uzdravený Cissé.

Liverpoolu dal naději šest minut po přestávce kapitán Gerrard, vyrovnat se ale už hostům nepodařilo ani poté, co jejich ofenzivu rozhýbal střídající Vladimír Šmicer. Vítězství domácího týmu pojistil ve třetí minutě nastavení Fabregas.