Rubriky:

Evropské ligy

Zidane uvažuje, že skončí s fotbalem už příští rok

12. května 2005 12:48 - MADRID

Francouzský fotbalista Zinedine Zidane má před sebou možná už jen jednu sezónu ve španělské lize. Trojnásobný nejlepší hráč světa nevyloučil, že ukončí kariéru ještě dřív, než mu v létě 2007 vyprší smlouva v Realu Madrid. Zidane to ve čtvrtek uvedl na oficiální stránce klubu.

 

Internet

"Určitě skončím s fotbalem v roce 2007 a nevylučuji, že odejdu už před tím. Rozhodnu se ale, až ten okamžik přijde," uvedl zkušený záložník, jenž patří k největším hvězdám španělského velkoklubu.

Zidane, který příští týden oslaví 33. narozeniny, přišel do Realu Madrid v roce 2001 za rekordních 76 miliónů eur z Juventusu. Motivace ani chuť hrát mu prý neschází, přestože za poslední rok zažil na hřišti víc zklamání než radosti. Po nevydařeném mistrovství Evropy skončil v reprezentaci a ani Realu se v této sezóně nedaří.

"Opravdu nemohu říct, že bych byl s touto sezónou spokojený," řekl Zidane. "Z Ligy mistrů jsme vypadli hodně brzy a zůstal nám jen boj o domácí titul. I to je teď hodně těžké," dodal. Real je tři kola před koncem o šest bodů druhý za Barcelonou.

Přinejmenším jednu sezónu Zidane určitě odehraje. "Teď myslím jen na to, jak si v létě udělám dovolenou a vrátím se s novou motivací. Příští rok mi určitě chybět nebude," prohlásil.

ČTK

Zrušit