Fotbalisté Juventusu Turín jsou mistry italské ligy

MILÁN

Fotbalisté Juventusu Turín jsou po roční odmlce a celkově po 28. mistry italské ligy. V předehrávce předposledního 37. kola totiž druhý AC Milán doma pouze remizoval 3:3 s Palermem a na vedoucí Juventus ztrácí čtyři body.

Pavel Nedvěd získal s Juventusem již třetí italský titul.

Český záložník Pavel Nedvěd tak v dresu turínského týmu získal třetí titul od sezony 2001/2002, ještě předtím se navíc radoval v roce 2000 s Laziem Řím.

Loňští mistři z AC, které čeká ve středu finále Ligy mistrů s Liverpoolem, si mohli udržet naději na obhajobu titulu pouze v případě dnešního vítězství. Dvěma góly v prvním poločase za ním domácí nasměroval brazilský obránce Serginho, jenž nejprve otevřel skóre a pak dokázal zareagovat i na vlastní branku Costacurty. Když poté v 32. minutě Tomasson zvýšil na 3:1, kráčel favorit za povinnou výhrou.

Necelou čtvrthodinu před koncem však Milánští přišli o naději. Nejprve v 76. minutě Toni svým osmnáctým gólem v sezoně z penalty snížil a o tři minuty později překonal Abbiatiho Barone a umožnil Juventusu slavit. Turínský velkoklub získal mistrovský titul potřetí za poslední čtyři roky.

Výsledek - 37. kolo:
AC Milán - Palermo 3:3
Branky: 8. a 16. Serginho, 32. Tomasson - 9. vlastní Costacurta, 76. Toni z pen., 79. Barone