Rubriky:

Evropské ligy

VIDEO: V pohárovém finále se favorit trefil jen jednou. Ale stálo to za to

22. dubna 2014 15:07 - Rotterdam

Sny fotbalistů Ajaxu Amsterdam o double rozmetali ve finále Nizozemského poháru hráči Zwolle. Favorita, jemuž v lize chybí bod k titulu, porazili o víkendu vysoko 5:1 a radovali se z premiérového zisku pohárové trofeje. A přitom to pro Ajax všechno tak báječně začalo...

Už ve třetí minutě dostal Ajax do vedení nádhernou trefou bez přípravy Ricardo van Rhijn. Parádní bomba z 26 metrů se odrazila od břevna a zapadla do sítě bezmocného brankáře Zwolle. Nakonec to však byl jediný střelecký zápis osmnáctinásobného držitele trofeje, jenž už v poločase prohrával 1:4 a po změně stran inkasoval ještě popáté.

Zápas se hrál v Rotterdamu a už před jeho začátkem policie zadržela 19 lidí, některé za to, že se na stadión snažili pronést pyrotechniku. Přesto bylo utkání kvůli dýmovnicím a dělbuchům dvakrát přerušeno, nejprve na půl hodiny hned po výkopu a poté po van Rhijnově vedoucí brance. Fanoušky museli uklidňovat i trenér Ajaxu Frank de Boer a další legenda Edwin van der Sar, který je ředitelem klubu.

mm, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy