Nedvěd vstřelil gól, Ujfalušiho tým bude bojovat o záchranu

EVROPA

Fotbalisté Juventusu, kteří mají už od pátečního večera jistý mistrovský titul, remizovali v italské lize v Livornu 2:2. První gól zápasu vstřelil Pavel Nedvěd. Fiorentina s českým stoperem Tomášem Ujfalušim remizovala 1:1 na půdě římského Lazia a kolo před koncem je stále v sestupovém pásmu. Jistý už je sestup Bergama.

Pavel Nedvěd

Nedvěd otevřel skóre v desáté minutě. Dvě minuty po přestávce v Livornu překonal domácí kapitán Protti náhradního gólmana Juventusu Chimentiho, který o půli vystřídal zraněného Buffona. V 55. minutě se už potřiadvacáté v sezoně trefil Lucarelli, který tak kolo před koncem ligy vede střeleckou tabulku. Na konečných 2:2 upravil v 66. minutě Trezeguet.

Udine si remízou v Cagliari pojistilo čtvrtou pozici a zvýšilo šanci na předkolo Ligy mistrů. Tým bez zraněného Marka Jankulovského sice vedl od 48. minuty zásluhou Iaquinty, ale domácí nakonec vyrovnali na 1:1. Hráčům Udine pomohl milánský Inter: na stadionu páté Sampdorie Janov vyhrál 1:0, když se dokázal prosadit brazilský kanonýr Adriano.

Ujfaluši nastoupil v základní sestavě Fiorentiny v Římě proti Laziu a jeho tým už od druhé minuty vedl. Domácí však dokázali zanedlouho vyrovnat a celku z Florencie tak v tabulce patří předposlední místo. O záchranu v Serii A bude Fiorentina bojovat v závěrečném kole, kdy ji čeká také sestupem ohrožená Brescia.

V italské fotbalové lize je již jistý sestup Bergama.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:
Bergamo - AS Řím 0:1 (50. Cassano), Brescia - Messina 2:1 (62. Di Biaggio, 72. Milanetto - 90. Amoruso), Cagliari - Udine 1:1 (67. Esposito - 48. Iaquinta), Chievo - Boloňa 1:0 (81. Mandelli), Lazio - Fiorentina 1:1 (18. Siviglia - 2. Maresca), Livorno - Juventus 2:2 (47. Protti, 55. Lucarelli - 10. Nedvěd, 66. Trezeguet), Parma - Siena 0:0, Reggina - Lecce 2:2 (9. Bonazzoli, 31. Paredes - 15. a 43. Vučinič), Sampdoria - Inter Milán 0:1 (36. Adriano).
Tabulka a statistiky

Mallorca mimo pásmo sestupu

Fotbalisté Mallorky vyhráli 3:0 v La Coruni a kolo před koncem španělské ligy se dostali z pásma sestupu. Nyní je pádem do druhé ligy ohrožené mužstvo Levante, které doma pouze remizovalo s Valencií 0:0 a kleslo na osmnácté místo.

Sestupující Albacete remizovalo na domácí půdě 2:2 se San Sebastianem, který vstřelil oba góly v poslední desetiminutovce. Do druhé ligy už jistě míří i Numancia, která dnes vyhrála 2:0 v Bilbau.

Španělská fotbalová liga - 37. kolo:
Albacete - San Sebastian 2:2 (9. a 32. Pacheco - 82. Paula, 90. Uranga), Bilbao - Numancia 0:2 (8. Merino, 89. Tevenet), La Coruňa - Mallorca 0:3 (9. Farinos, 36. Arangi, 65. Okubo), Getafe - FC Sevilla 0:0, Levante - Valencie 0:0, Pamplona - Espaňol 1:1 (21. vlastní Lopo - 3. Maxi), Barcelona - Villarreal 3:3 (37. a 48. Giuly, 34. Ronaldinho - 17., 30. z pen. a 70. Forlan), Málaga - Santander 2:0 (18. Edgar, 90. Amoroso).
Sobotní zápasy: Betis Sevilla - Zaragoza 3:2 (58. Juanito, 69. Ricardo Oliveira, 82. Fernando - 36. Savio, 90.+4. Oscar), Real Madrid - Atlético Madrid 0:0.

Fotbalisté CSKA udrželi formu

Fotbalisté CSKA Moskva, vítězové Poháru UEFA, si formu z lisabonského finále přenesli i do ruské ligy a v neděli porazili v městském derby Spartak 3:1. Jejich úspěch se zrodil po navlas stejném průběhu zápasu jako ve středu: CSKA prohrál poločas, ale v druhém nastřílel soupeři tři góly. Zápas řídil jako první zahraniční sudí v historii ligy německý rozhodčí Florian Meyer.

Spartak, v jehož základní sestavě byli i čeští zadáci Martin Jiránek a Radoslav Kováč, vedl po trefě Bojarinceva, ale CSKA udeřil po změně stran. Brankami Aldonina, Vasilije Bezeruckého a Oliče otočili hosté den po audienci u prezidenta Vladimira Putina stav na 3:1 a zamezili tak Spartaku vrátit se do čela tabulky. Tu vede další celek z metropole FK Moskva, Spartak je třetí, CSKA s třemi zápasy k dobru devátý.

Ruská fotbalová liga - 9. kolo:
Torpedo Moskva - Lokomotiv Moskva 0:1, Perm - Vladikavkaz 0:0, Ramenskoje - Samara 1:1, Spartak Moskva - CSKA Moskva 1:3.