Lokeren

Elegantní a zároveň účinnou fintou okouzlil fanoušky v ligovém duelu teprve osmnáctiletý mladík Theo Bongonda. Vycházející hvězda belgického fotbalu hájící v současnosti barvy Waregemu si na hřišti Lokerenu doslova pohrála s domácím obráncem Georgiosem Galitsiosem, který neměl proti jeho úchvatnému triku vůbec žádný nárok.

Úžasný trik v podání osmnáctiletého mladíka.

Bongonda dostal v 18. minutě přihrávku do pokutového území od Thorgana Hazarda. Mladý záložník ve službách Zulte byl v tu chvíli otočený zády k brance a soupeř očekával spíš jeho přihrávku. Jenže Bongonda domácí dokonale přelstil. Míč si patičkou z levé nohy nakopl do pravé paty a bleskově se tím zbavil překvapeného Řeka Galitsiose, který se mu snažil míč vypíchnout.

Bongonda svou individuální akci navíc završil gólem, když tvrdou střelou překonal zkušeného brankáře Boubacara Barryho.

Waregemu ovšem jeho kousek nakonec nebyl nic platný. V zápase prohrál 2:3. Rozhodující gól vstřelil v 80. minutě Nill de Pauw, jenž byl na trávníku jen pouhou minutu.