Rubriky:

Evropské ligy

Suchý zůstane v Basileji, Švýcaři na něj uplatní opci

4. května 2014 16:35 - Basilej
(Aktualizováno: 4. května 2014 16:51)

Fotbalový obránce Marek Suchý přetaví své hostování v Basileji z ruského Spartaku Moskva v přestup. Švýcarský celek se rozhodl na reprezentačního stopera uplatnit opci. Agentuře ČTK to potvrdil hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest Group. Podle deníku Blick Basilej pošle do Moskvy 2,8 miliónu švýcarských franků (asi 63 miliónů korun).

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Mohu potvrdit informaci, že se Basilej rozhodla uplatnit opci. Marek Suchý zůstává hráčem švýcarského klubu," řekl Kolář.

Šestadvacetiletý Suchý měl v Moskvě smlouvu až do roku 2017, ale kvůli malému vytížení v zimě kývl na hostování v Basileji. Tam se během jara stal klíčovým mužem defenzivy a táhne tým za obhajobou titulu, znamenající účast v hlavní fázi Ligy mistrů. Nastoupil do 19 zápasů včetně Evropské ligy a Švýcarského poháru a vstřelil dva góly.

Vedení klubu je podle médií s jeho výkony spokojeno, setrvat ve Švýcarsku chtěl i sám hráč. "Určitě bych v Basileji rád zůstal," citoval ho Blick.

V příští sezóně by navíc Suchý mohl dostat českého spoluhráče. Basilej totiž patří mezi nejvážnější zájemce o služby reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka, o jehož přestupu ze Sparty nyní vyjednává.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy