Bohatí Pařížané prohráli, ale po zaváhání Monaka obhájili mistrovský titul

Paříž

Fotbalisté Paris St. Germain obhájili francouzský mistrovský titul. Svěřenci Laurenta Blanca se radovali ještě před výkopem svého středečního zápasu proti Rennes, protože druhé Monako v 36. kole jen remizovalo 1:1 s nováčkem Guingampem. PSG nemusela trápit prohra, v čele tabulky má nedostižný sedmibodový náskok a Ligue 1 vyhrál počtvrté v historii.

Ezequiel Lavezzi z Paris SG se raduje poté, co dal gól proti Rennes. Pařížané sice nakonec podlehli, ale už mají jistý titul.

Bohatý klub z francouzské metropole získal druhou trofej v této sezóně, v dubnu uspěl v Ligovém poháru. S Rennes prohrál, ač vedl po Lavezziho trefě už ve 3. minutě. Hosté ještě v první půli zápas otočili a domácí už s výsledkem nic neudělali. První domácí ligovou porážku neodvrátil ani kanonýr Ibrahimovic, jenž do druhé půle nastoupil po svalovém zranění a měsíční pauze. Stoper PSG Alex pak napálil hlavou břevno.

Monako na vlastním stadiónu poslal do vedení v 77. minutě útočník Berbatov. Bývalý bulharský reprezentant dal svůj devátý soutěžní gól od lednového příchodu na hostování z Fulhamu.

Pět minut před koncem však domácí o páté vítězství za sebou a naději na titul přišli, když vyrovnal záložník Atik. Zachraňující se Guingamp cennou remízu udržel, přestože v závěru dohrával bez vyloučeného Senegalce Dialla.