Živě

APOEL Nikósie získal ke smůle Sparty 23. kyperský fotbalový titul

31. května 2014 21:41 - Nikósie

Fotbalový klub APOEL Nikósie se potřiadvacáté raduje ze zisku kyperského titulu. V opakovaném zápase za předčasně ukončený duel porazil na neutrální půdě v Larnace 1:0 AEL Limassol. Nemohl se však o radost bezprostředně po utkání podělit s fanoušky, protože zápas probíhal před prázdnými tribunami.

Před dvěma týdny se utkání v Limassolu nedohrálo, protože v 51. minutě brazilského obránce APOELu Kaká zasáhla světlice hozená údajně domácím fanouškem a způsobila mu zranění hlavy.

Disciplinární komise svazu pak rozhodla, že klíčový duel v boji o titul nebude kontumovat a nechá ho sehrát znovu. V sobotu zápas rozhodl brankou v závěru prvního poločasu irský útočník Cillian Sheridan.

APOEL se díky lepší bilanci vzájemných utkání posunul před AEL do čela tabulky a poprvé po 65 letech obhájil mistrovský titul. Pro českého šampióna pražskou Spartu to znamená, že v případě postupu všech celků s vyšším koeficientem nebude v případném třetím předkole Ligy mistrů nasazena.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.