Rubriky:

Evropské ligy

Záložník Šumský bude následující půlrok hrát v Banské Bystrici

10. července 2014 21:14 - Banská Bystrica

Záložník Nicolas Šumský se pokusí restartovat kariéru v Banské Bystrici. Dvacetiletý fotbalista se slovenským celkem podepsal půlroční smlouvu a mohl by za něj nastoupit už v sobotním úvodním ligovém kole proti Košicím.

 

Facebook

"Když jsem si vybíral své nové angažmá, měl jsem jednu jedinou podmínku - přál jsem si, aby mě do mužstva chtěl hlavně trenér a ne, aby podmínky dohadovali fotbaloví agenti," uvedl Šumský na svém webu.

Kdysi platil za velký talent českého fotbalu. V mládežnických kategoriích působil v Monaku a argentinském River Plate, pak se vrátil domů a v sezóně 2011/12 odehrál 16 zápasů v nejvyšší soutěži za Bohemians 1905. V následujícím ročníku ale zasáhl jen do tří zápasů v druhé lize.

Mladý záložník loni v červnu zavinil tragickou autonehodu, při které zahynula jeho osmnáctiletá spolujezdkyně. U soudu dostal dvouletý podmíněný trest, přestože mu hrozilo šest let vězení.

V létě Šumský raději zamířil do italské Parmy, která jej vzápětí poslala na hostování do slovinské Gorice. Poslední půlrok strávil v divizním Vysokém Mýtu. Mládežnický reprezentant se v Banské Bystrici sejde s Čechy Davidem Střihavkou a Petrem Wojnarem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy