Edinburgh

Na svou premiéru v dresu Hibernian určitě nezapomene. Anglický brankář Mark Oxley zamířil do druholigového skotského klubu teprve před dvěma týdny na půlroční hostování z anglického Hullu City, hned se ale stal miláčkem fanoušků. V úvodním kole totiž vítězným gólem zařídil výhru svého týmu 2:1 nad hosty z Livingstonu.

Gól brankáře Marka Oxleyho

Čtyřiadvacetiletý Oxley zachytil v 19. minutě za příznivého stavu 1:0 ve svém vápně míč do rukavic a dlouhým výkopem se snažil najít některého ze spoluhráčů. Balón dopadl až na hranici soupeřovy šestnáctky a Oxleyho protějšek Darren Jamieson se vzápětí musel červenat.

Ve snaze míč lapit do náruče vyběhl z branky, balón jej ale přeskočil a zamířil do opuštěné svatyně. Livingston stačil ve druhém poločase už jen snížit na konečných 1:2, a tak Oxleyho zásah se nakonec ukázal jako vítězný.

Oxley není prvním gólmanem Hibernian, kterému se podařilo skórovat. Před šestadvaceti lety to dokázal i Andy Goram proti Greenock Mortonu.