Evropské ligy

Brandao udeřil protihráče hlavou, Mottovi prý zlomil nos. Ibrahimovic musel být střídán

16. srpna 2014 19:13 - Paříž

Utkání 2. kola francouzské fotbalové ligy mezi Parisem St. Germain a Bastií mělo nepříjemnou dohru. Brazilský útočník Brandao neunesl prohru své Bastie 0:2 a při odchodu ze hřiště udeřil hlavou do obličeje protihráče Thiaga Mottu. Italský reprezentant zůstal ležet s krvácejícím nosem, který má údajně zlomený. Prezident PSG Násir Al Chelajfí žádá pro Brandaa přísný trest

Benoit Tessier, Reuters

"Měl by dostat trest do konce života. Tohle nemá s fotbalem nic společného," láteřil po utkání Al Chelajfí, podle kterého má Motta nos zlomený. Klub však oficiálně zranění nepotvrdil.

Brandaovi se po incidentu povedlo rychle zmizet v hostující šatně a nedostal se tak do křížku s dalšími hráči PSG.

Pařížský celek by tak pro příští zápasy mohl přijít o druhou oporu. Už po 15 minutách utkání s Bastií totiž musel střídat kvůli zranění švédský útočník Zlatan Ibrahimovic. Vážnost zranění odhalí až detailní vyšetření.

I bez svého nejlepšího hráče však PSG bez potíží vyhrálo. Skóre otevřel ve 26. minutě Brazilec Lucas, půlhodiny před koncem definitivně rozhodl Cavani.

Francouzská fotbalová liga - 2. kolo:
Paris St. Germain - Bastia 2:0 (26. Lucas, 57. Cavani)
Lens - Guingamp 0:1 (90.+1 Douniama)
Lorient - Nice 0:0
Mety - Nantes 1:1 (12. N'Gbakoto - 3. Veretout)
Rennes - Evian 6:2 (7. a 56 Toivonen, 40. a 43. Mexer, 76. a 86. N'Tep - 35. a 82. Wass)
Toulouse - Lyon 2:1 (10. Akpa Akpro, 45. Ben Yedder - 76. Lacazette)