Rotterdam

Po dlouhém výkopu fotbalového brankáře nizozemského Deventeru Erika Cumminse skončil balón překvapivě v síti. Z jeho kousku v utkání s Excelsiorem byli takřka všichni paf. Nejvíce pak brankář soupeře - Jordy Deckers. Jak to tak v těchto případech bývá, bylo to spojeno právě se zaváháním strážce soupeřovy branky. Ani jeho spoluhráči zjevně nečekali takový malér, po němž se Cummins zařadil do společnosti skórujících gólmanů. Ale k bodům to jeho týmu nepomohlo.

Fantastický gól v podání brankáře Cumminse.

Cummins byl u řady důležitých momentů střetnutí druhého kola nizozemské ligy. V 69. minutě nejprve snížil na 1:2. Vzápětí Sven Nieuwpoort vyrovnal na 2:2, ale radost hostům nevydržela.

Ve čtvrté minutě nastavení Deventer inkasoval z penalty a prohrál 2:3. Cumminse, který dlouhým výkopem spíše hledal spoluhráče, tak může těšit alespoň to, že se stal prvním skórujícím brankářem v nizozemské lize od trefy Němce Martina Pieckenhagena v roce 2005 v dresu Almela.